logo yeni

4/C PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILDI

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

4cÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK,  4/C personelin; kadro, görev tanımı, ek ödeme, aile yardımı, döner sermaye ödemesi ve izinlerine ilişkin olarak yapılacak düzenlemeler konusunda açıklama yaptı.

4/C personelin kadro düzenlemelerinde kendilerine yer bulmak istediklerini, ücret adaletsizliğine maruz kaldıklarını ve her açıdan mağduriyet yaşadıklarını belirterek, Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Milletvekili Levent GÖK, konuya ilişkin olarak Bakan Faruk ÇELİK’ten şu sorulara cevap  verilmesini istemişti.

**4/C personelin kadroya ve 4/B statüsüne geçirilmesini düşünüyor musunuz?

**4/C personelin aile yardımı, döner sermaye, seyyanen yapılan zamlardan ve ek ücret adı altındaki ek ödemelerden yararlandırılmalarını düşünüyor musunuz?

**4/C personelin mezuniyet dereceleri göz önünde bulundurularak görev tanımların yapacak mısınız?

**4/C personelin izin gün sayılarının devlet memurları izin gün sayısına göre düzenlenmesini sağlayacak girişimlerde bulunacak mısınız?

 

Bakan ÇELİK, sorulara şu cevabı verdi:

"Geçici personel kamu hizmetlerinin yürütülmesi sırasında ihtiyaç duyulacak birimlerde amirleri tarafından verilen görevlerde çalıştırılmaktadır.

Diğer taraftan, her mali yılda çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararlarında geçici personelin mali ve sosyal haklarına ilişkin sorunlar göz önünde bulundurularak; ücretli izin, ücretli hastalık izni, mazeret izni ve ücretli doğum izni gibi konularda iyileştirmeler yapılmaktadır. Söz konusu personelin mali ve sosyal haklarında değişiklik yapılmasına veya statü değişikliğine ilişkin tamamlanmış herhangi bir mevzuat çalışması bulunmamaktadır. Geçici olarak çalışan her personele çalıştığı her ay için 2 gün ücretli izin verilmekte olup, ücretli izinler toplamda yıllık 24 güne tekabül etmektedir."

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.