logo yeni

4/C PERSONEL 14 MAYIS’TA NE YAPACAK?

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

imzaHafta başında, 23 bin 4/C personel adına yapıldığı belirtilen ve çeşitli haber sitelerinde yer verilen açıklamada, 4/C'lilerin 14 Mayıs Salı gününe kadar kadrolarına kavuşmamaları halinde, üyesi oldukları tüm sendikalardan topluca istifa edeceklerine dair ifadeler yer almıştı.

“Sözleşmeliler ile 4/C-657-5593-3389-Üniversite Mezunu İşçiler-Taşeron İşçiler Platformu” tarafından yapıldığı ifade edilen bir açıklama, hafta başında çeşitli yayın organlarında yer almıştı. Açıklamanın 23 bin 4/C personel adına olduğu ve sendikaların son kez uyarıldığı, ayrıca 4/C'lilerin 14 Mayıs Salı gününe kadar kadrolarına kavuşmamaları halinde, üyesi oldukları tüm sendikalardan topluca istifa edeceklerine dair ifadelerin de yer aldığı söz konusu açıklamada, mevcut sorunlarının tümünün giderilmesi için kadro isteyen 4-C'lilerin ortak bir platformda birleştiği ve 14 Mayıs'ta tüm sendikalardan istifa etme kararı aldıkları da ileri sürülmüştü.

4/C personelin yaşadığı sıkıntılar genellikle tüm kesimler tarafından görülmekle ve kabul edilmekle birlikte, çözüm üretme noktasında yıllardan beridir her nedense köklü tedbirler alınmamaktadır. Mağduriyet yaşayan 4/C personel, tek ya da toplu olarak sorunlarını çeşitli platformlarda dile getirmeye çalışmakta ancak sorunların çözüme kavuşturulması noktasında pek etkili olamamaktadırlar. Öte yandan, üyesi oldukları sendikaların da, haklarının savunulması noktasında etkili olmadıklarını sık sık dile getiriyorlar.

Hal böyle iken, haberlere konu olan açıklamanın kaç kişi adına yapıldığı ya da hangi amaçla yapıldığı pek bilinemese de, 14 Mayıs’a 12 gün kalması ve bu süre içerisinde 4/C personelin kadroya geçirilmesine ilişkin bir yasanın yürürlüğe konulmasının mümkün görülmemesinin yanı sıra, belirtilen tarihte sendikalardan toplu istifaların olacağına da ihtimal verilmemektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.