logo yeni

4/C PERSONELİN KADROYA GEÇİRİLMESİ KONUSUNDA ISRAR SÜRÜYOR

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

2011 yılı Haziran ayında bazı sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine rağmen; aile sağlığı elemanları, 4/C personel, vekil ebe ve hemşireler gibi pek çok sözleşmeli kamu çalışanı kapsam dışında bırakılmıştı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Tüm Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istenirken, vekil ebe ve hemşireler, aile sağlığı elemanları ve 4/C personel gibi pek çok sözleşmelinin kapsam dışında kalmasının adil olmadığına dikkat çekilerek, sağlık hizmetlerinin vekiller eliyle yürütülmesinin sürdürülemez olduğu ifade edildi.

Kapsam dışında kalan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için ısrarla talepte bulunulduğunun ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

“Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar olumlu olmakla birlikte, son yılların kanayan yarası haline gelmiş olan sözleşmeli istihdamın giderek artması, Hükümetin güvencesiz ve esnek istihdam anlayışının değişmediğini ortaya koymaktadır. Tüm Sağlık-Sen olarak mücadelemiz ve talebimiz, kamu kesimi başta olmak üzere, tüm ülkede istihdam mantığının güvenceli ve sürekli hale getirilmesidir. Günübirlik uygulamalarla yapılan iyileştirmeler, sorunun geneline yönelik bir çözüm getirmemektedir. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması uygulaması son bulmalıdır.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.