logo yeni

calisanlar2 copy

ALİ YALÇIN: KPDK'NIN ANA GÜNDEMİ 4/C OLACAK

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

ali yalcin 2Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Perşembe günü yapılacak olan KPDK toplantısının ana gündeminin 4/C olacağını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Erzurum 1 No’lu Şube ile Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından organize edilen “Sendikacılığın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı konferansta konuşan Yalçın,  toplu sözleşme masasında 4/C konusunda adım atıldığını ancak Maliye Bakanlığı ve hükûmetin henüz gereğini yapmadığını ifade etti.

Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da bu konuda görev alması gerektiğini vurgulayarak, “İmza altına alınan hükümler derhal uygulanmalıdır” dedi.

4/C’lilere kadro ötelenemez

Taşeronlara verilecek olan kadronun tartışıldığı ortamda 4/C’lilere kadronun ötelenemeyeceğini dile getiren Yalçın, “Kamu İşveren Heyeti adına KPDK toplantısına katılacak olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun toplantıya, toplu sözleşmenin gereklerini yerine getirmek için masaya 4/C ile ilgili neler yapıldığını, kadroya geçiş konusunda hangi aşamada olunduğunu açıklayacak, tasarı taslaklarını kamuoyuyla paylaşacak şekilde gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yalçın, hükûmetin eylem planının adım adım uygulandığı ortamda, toplu sözleşme hükümlerinin söylemde bırakılmasının kabul edilemez olacağını kaydetti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.