logo yeni

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 4/C PERSONELİNİN EK ÖDEME DUYURUSU

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

kultur turizm bakanligiKültür ve Turizm Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesine göre, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinde görev yapan geçici personele, ek ödemenin ne şekilde yapılacağı hususunda görüş bildirdi.

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşmenin Geçici Personele Ek Ödeme başlıklı 24 ncü maddesinde "Ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile parça başı ücret vermek suretiyle istihdam edilenler hariç olmak üzere 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (C) fıkrası hükmüne istinaden yürürlüğe konulan Bakanlar Kurulu kararları kapsamında Yüksek Seçim Kurulu ve Türkiye İstatistik Kurumunda istihdam edilen geçici personel ile 29/12/2014 tarihli ve 2014/7140 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen geçici personele, 1.800 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarda ek ödeme verilir. Bunlara kurumlarınca döner sermaye dahil başka bir kaynaktan ek ödeme ve benzeri adla herhangi bir ödeme yapılmaz." hükmüne yer verilmişti.

Bu hüküm dolayısıyla Toplu Sözleşme öncesinde mahkeme kararı ile ek ödeme almaya başlayan 4/c statüsüne tabi personelin, hangi ek ödemeyi alacağına ilişkin bazı kurumlarda tereddütler oluşmuştu. Bakanlık bu yazısı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan geçici personele, 01.01.2016-31.12.2017 tarihleri arasında sadece 1.800 gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutarın ödeneceğini belirtti.

Söz konusu yazı

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.