logo yeni

calisanlar2 copy

EŞ VE ÇOCUK YARDIMI YÖNÜYLE 4/C VE 4/B PERSONEL ARASINDAKİ FARKLAR

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

es durumuKamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi kapsamında “Geçici Personel” olarak görev yapanların Kanunun 4/B maddesi kapsamında “Sözleşmeli Personel” statüsüne geçirilmeleri durumunda, eş ve çocuklarından dolayı yararlanmakta oldukları aile yardımı ödeneğinin hesaplanma şekli ve miktarı değişecek.

4/C'Lİ PERSONEL 4/B’Lİ OLUNCA İZİN HAKLARI DEĞİŞECEK

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

izin2Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi kapsamında “Geçici Personel” olarak görev yapanların Kanunun 4/B maddesi kapsamında “Sözleşmeli Personel” statüsüne geçirileceğine ilişkin yapılan açıklamaların ardından, her iki istihdam şekli arasındaki farklar konuşulmaya başlandı.

DANIŞTAY, 4/C PERSONELİN EK ÖDEMESİ KONUSUNDA NE DEDİ?

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

adalet3Danıştay 11. Dairesi,657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi kapsamında geçici personel olarak görev yapanlara, 375 sayılı KHK’nın Ek 9 uncu maddesi uyarınca kamu personelinden bazılarına yapılan ek ödemeden yararlanamayacağı yönünde Karar verdi.

4/C PERSONELİN ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞME OLACAK MI?

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

4c 44/C statüsünde geçici olarak çalışan personelin farklı mevzuatlara tabi olması nedeni ile meydana gelen mali, sosyal ve özlük haklardaki farklılıkları gidermek ve kadrolu çalışanlarla eşitlemek amacı ile bir çalışma yapılıp yapılmadığı hususundaki önergeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından cevap geldi.

OCAK 2017’DE GEÇİCİ PERSONELİN (4/C) NET MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

maas 19Kamuda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi kapsamında görev yapan geçici personelin aylık ücretlerine 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren %3 oranında artış yapılacak ve aynı tarihten geçerli olarak aylık %3 oranında prim kesilmek suretiyle bazı personel zorunlu bireysel emeklilik planına dahil edilecek.

4/B ve 4/C PERSONEL REFAKAT İZNİ KULLANABİLİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma 657 4/C Personeli

refakat izniAna, baba, eş, çocuk veya kardeşi ağır bir kaza geçiren veya tedavisi uzun süren bir hastalığa yakalanan kamu görevlilerinden bazılarına aylık ve özlük haklarına dokunulmaksızın refakat izni verilirken, kamu görevlilerinden bazıları ise bu imkandan yararlanamamaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.