logo yeni

SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA ATANACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

ise girme4Balıkesir milletvekili Ahmet Duran BULUT, sözleşmeli personelin kadroya atanması konusunda Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi hazırlamıştı.

Önergede BULUT, 5393/4B/5302/4924/399 tabi sözleşmeli personelin her sene Ocak ayında yenilenmek suretiyle senelik sözleşme ile çalıştığını belirtti.

İş barışı olumsuz etkileniyor

Bulut, sözleşmeli personelin bu sebeple her sene sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği kaygısını taşıdığını, iş güvencesiz bir ortamda, iş motivasyonunun düştüğünü ve hatta sözleşmeli personelin psikolojik çöküntü içerisine girebildiğini ve ayrıca aynı işi yaptığı kadrolu personelden farklı statüde değerlendirildiği çalışma ortamında, iş barışının olumsuz yönde etkilendiğini vurguladı.

Sözleşmeliler kadroya alınacak mı?

Bulut, 5393/4B/5302/4924 tabi sözleşmeli personelin 25 Haziran 2013 tarihinde kadroya alınmasını örnek göstererek, sözleşmeli personel uygulamasına ne zaman son verileceğini, ayrıca mevcut personelin kadroya alınması yönünde bir çalışma olup olmadığını sormuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gelen cevabi yazıda ise şu anda sözleşmeli personelin kadroya alınması hakkında bir çalışma olmadığı belirtildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.