logo yeni

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDA ÇALIŞTIRILACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN UNVAN VE SAYISI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

cevre ve sehircilikÇevre ve Şehircilik Bakanlığında, Bakanlar Kurulunca belirlenen projelerde, proje ve uygulama süresini aşmamak kaydıyla çalıştırılacak sözleşmeli personele ilişkin unvan, sayı, ücret ve diğer hususları belirleyen Esaslarda değişiklik yapıldı.

Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan ve bugün yürürlüğe giren “Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Esaslar”, istihdam edilecek sözleşmeli personelin unvanı ve sayısını değiştiriyor.

Yapılan değişikliklerden sonra, Bakanlar Kurulunca belirlenen projeler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında sözleşmeli olarak; 55 Mühendis, 24 Mimar, 18 Şehir ve Bölge Plancısı, 10 Avukat, 10 Uzman ve 3 Sosyologistihdam edilebilecek.

Bugün yürürlüğe giren Esaslar

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar: 2015/7304

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAİR ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN ESASLAR

MADDE 1- 12/3/2012 tarihli ve 2012/3064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların 24 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan sözleşmeli personel unvan ve sayısına ilişkin tablo aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONELİN
Unvanı Sayısı
Mühendis 55
Mimar 24
Şehir ve Bölge Plancısı 18
Avukat 10
Uzman 10
Sosyolog 3

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer

MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.