logo yeni

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ SAYISINDA ARTIŞ OLACAK

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

saglik3Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, 2014 yılında istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personelinin hizmet birimleri itibariyle sayıları belirlendi.

2013 yılında 6.474 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilen "eleman temininde güçlük çekilen yerlerde", bu yıl 10.018 sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılacak.

Resmi Gazete’nin 31 Aralık 2013 tarihli 2. Mükerrer sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile; eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri ve personel sayıları tespit edildi.

Bakanlar Kurulu Kararına göre;

-Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde, 2014 yılında 10.018 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilebilecek.

-İstihdam edilecek personel unvanları arasında; Diş Tabibi, Diyetisyen, Ebe, Eczacı, Fizyoterapist, Hemşire, Psikolog, Sağlık Memuru (çeşitli dallarda), Sağlık Teknikeri (çeşitli dallarda), Sosyal Çalışmacı, Tabip ve Uzman Tabip (çeşitli dallarda) yer alıyor.

-İstihdam edilmesi planlanan 10.018 personelin; 5210 adedi  Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına bağlı birimlerde, 2778 adedi Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı birimlerde, 870 adedi Sağlık Bakanlığı acil sağlık hizmetlerinde, 29 adedi ise Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Sağlık Denetleme Merkezinde görev yapacak.

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2013/5721

Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin, 2014 yılında uygulanmak üzere ekli listede belirtildiği şekilde tespit edilmesi; Sağlık Bakanlığının 29/11/2013 tarihli ve 43413 sayılı yazısı üzerine, 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Kanunun 1 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/12/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

İstihdam edilecek sağlık personel sayısı ve hizmet birimlerine göre dağılımı için tıklayınız…  

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

 

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.