logo yeni

TORPİLLİ PERSONELİ ALMAYI BECEREMEDİLER

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 05.08.2012 tarihinde yayınladığı ilanlarla, sadece sözlü sınav ile 97 sözleşmeli personel alınacağı duyurulmuştu. Söz konusu sınav için 7441 kişinin başvurması ve yoğun baskı altında kalınması üzerine, işin içinden çıkamayan Bakanlık “sözlü sınav yapılması imkanının ortadan kalktığını” belirterek sözlü sınav yapmaktan vazgeçti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, dün sitemizde “Sözleşmeli İlanları” bölümünde yer verdiğimiz ilanı yayınlayarak, söz konusu 97 sözleşmeli personelin yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre alınacağını duyurdu.

Yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yaptırmaya karar veren Bakanlık, bu sınavdan 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, atama yapılacak sayının 4 katını sözlü sınava çağıracak ve ancak sözlü sınava çağrılanlar arasına girebilmiş olanlar arasından istediği kişiyi seçebilecek.

logo

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.