logo yeni

KADROYA GEÇİRİLECEK SÖZLEŞMELİLERİN BAZILARI YAKIN ZAMANDA MI İŞE ALINDI?

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

kadro3Sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmasına ilişkin Kanun hazırlığı sürecinde, 25 Haziran 2013 tarihinden önce bazı mahalli idarelerce akraba, eş, dost ve yandaşların sözleşmeli personel olarak atandığı iddiaları soru önergesine konu edildi.

Konuyu Meclise taşıyan Milletvekili Mustafa KALAYCI, verdiği soru önergesinde;

-TBMM’nde kabul edilen Torba Kanunla, 25/6/2013 tarihi itibarıyla çalışmakta olan sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarının öngörüldüğünü,

-Kanunun TBMM görüşme sürecinde, bazı mahalli idarelerce akraba, eş, dost ve yandaşların 25/6/2013 tarihi öncesi itibariyle sözleşmeli personel olarak atandığı haberlerinin basın ve yayın kuruluşlarına yansıdığı,

-Örneğin; bu süreçte Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ bünyesinde 6 kişi AKP İl Başkanının, 1 kişi Konya Büyükşehir Belediye Başkanının, 9 kişi de belediye ve KOSKİ yöneticilerinin çocukları, yeğenleri ve akrabaları olduğu iddialarının basında yer aldığını

belirterek, konu hakkında İçişleri Bakanı Muammer GÜLER tarafından cevaplandırılmak üzere çeşitli sorular sordu. Bu sorulardan bazıları şöyle:

**“Türkiye genelinde il özel idaresi, belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birliklerinde 25/6/2013 tarihi itibariyle çalışan sözleşmeli personel sayısı kaçtır? 2013 yılı Haziran ayında kaç sözleşmeli personel işe alınmıştır? Bu sayının iller itibariyle dağılımı nasıldır?”

**“Milyonlarca gencimiz KPSS sınavında ter döküp memurluğa girebilmek için sıra beklerken; kendi çocuklarını, yeğenlerini, akrabalarını kolayca memur yapan fırsat düşkünleri, kul hakkı yiyen haramzadeler olduğu doğru mudur? Basında yer alan iddialarla ilgili hangi işlemler yapılmıştır? İnceleme ya da soruşturma açılmış mıdır?”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.