logo yeni

KADROYA GEÇECEK SÖZLEŞMELİLER BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

sorusturmaAKP haftalık grup konuşmasında konuşan Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin beklentilere açıklık getirdi.

Hükümetten bu yılın başlarında gelen çeşitli açıklamalarda, en geç Haziran ayı içerisinde bir kısım sözleşmeli personelin kadroya geçirileceği belirtilmişti.

Başbakan Erdoğan konuyla ilgili olarak grup toplantısında, “Kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin kadroya geçmesine imkan tanıyoruz. 25 Haziran 2013 tarihi itibari ile geçmişe yönelik görevde bulunan 657 sayılı kanunun 4B maddesi, 5393 belediye kanununun 49. maddesine göre, 4924 kanuna göre sözleşmeli sağlık personeli devlet memuru kadrosuna geçebilecek. 96 bin 500 personel bulunuyor. Tatile girmeden bu işi inşallah bitireceğiz. Sözleşmeli personelimize onların ailelerine hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Buna göre kadroya geçebilecek sözleşmeli personel olarak;

-657 sayılı Kanunun 4/B fıkrasına göre çalışan personel,

-5393 sayılı Kanun gereğince çalışan, yani belediyelerde istihdam edilen sözleşmeli personel,

-4924 sayılı Kanuna göre çalışan personel, yani Sağlık Bakanlığı bünyesindeki sözleşmeli çalışan sağlık personeli,

belirtildi.

Başbakanın sözlerinde dikkat çeken bir husus ta 25 Haziran 2013 tarihini vermesi oldu. Yani bugünden sonra sözleşmeli olarak ilk defa istihdam edilenler bu haktan yararlanamayacak.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.