logo yeni

SÖZLEŞMELİLERİN HANGİLERİ, NE ZAMAN KADROYA GEÇECEK?

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi çalışmalarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tamamlandığı açıklamalarının ardından; hangi kurumların kapsama alınacağı, belli bir süre şartı aranıp aranmayacağı, çalışmanın ne zaman yasalaşacağı gibi konularda bilgi edinmek amacıyla, konu Meclis gündemine taşındı.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Mersin Milletvekili Ali ÖZ, hazırladığı soru önergesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e bazı sorular yöneltti.

17 bin 800’ü belediyelerden olmak üzere, 1 51 bin sözleşmelinin kadroya alınması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmaların tamamlandığının belirtildiğini hatırlatan Milletvekili ÖZ, şu sorulara cevap istedi:

1- Çalışanlarının bir kısmı sözleşmeli olup da kadroya alınması planlanan kuruluşlar arasında, hangileri bulunuyor?

2- Bütün kamu çalışanlarının muhakkak kadrolu çalışması gerektiğini düşünüyor musunuz?

3- Sözleşmeli personelin kadroya alınmasında belli bir çalışma süresi şartı aranacak mı? Kapsam artırılacak mı? Artırılacaksa, düzenlemenin takvimi nasıl olacak’?

4- Türkiye’de 150 bin 4b’li var. Adalet gereği, anayasanın eşitlik gereği tüm 4b’lileri kadroya almak için çalışmalarınız var mıdır?

5- Bu çalışmanın ne zaman yasalaşması öngörülmektedir?

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.