logo yeni

calisanlar2 copy

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL UNVANLARINA YENİ BİR UNVAN EKLENDİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

personel 7Bugün yayımlanan 2018 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdamına ilişkin hususları düzenleyen Esaslarda bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişikliklerle, 4/B sözleşmeli personel unvanları arasına yeni bir unvan eklendi ve unvana ilişkin aranan nitelikler belirlendi. Ayrıca, Dışişleri bakanlığında iki unvanda istihdam edilecek sözleşmeli personelin işe girişine özel düzenleme getirildi.

Bugün yürürlüğe giren değişikliklere göre;

**Dışişleri Bakanlığında istihdam edilecek olan; maden haritacılığı uzmanı, mütercim-tercüman ve dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, ilgili Bakanlık tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre işe alınacak. Bu personelin istihdamında KPSS puan şartı aranmayacak.

**"DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI" pozisyonunda da 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek. Bu pozisyonda istihdam edileceklerde; Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmak, en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak şartı da aranacak.

2018 sayılı Cumhurbaşkanı Karar metni için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.