logo yeni

calisanlar2 copy

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL UNVANLARI ARASINA YENİLERİ EKLENDİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

mesleklerBugün yürürlüğe giren 1024 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdamına ilişkin hususları düzenleyen Esaslarda bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişikliklerle, 4/B sözleşmeli personel unvanları arasına yeni 2 unvan eklenirken,  unvana ilişkin aranan niteliklerde değişiklik yapıldı ve ayrıca bir kurumda bazı unvanlarda istihdam edilecek sözleşmeli personelin işe girişine özel düzenleme getirildi. 

Bugün yürürlüğe giren değişikliklere göre;

**Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilecek olan; maden haritacılığı uzmanı, yeraltı maden uzmanı ve yerüstü maden uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, ilgili Kurumca belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre işe alınacak. Bu personelin istihdamında KPSS puan şartı aranmayacak.

**”MADEN HARİTACILIĞI UZMANI” pozisyonunda da 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek. Bu pozisyonda istihdam edileceklerde; mühendislik fakültelerinin Harita ve Kadastro Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az bir yıl iş tecrübesine sahip olmak şartı da aranacak.

**”YERÜSTÜ MADEN UZMANI” pozisyonunda da 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek. Bu pozisyonda istihdam edileceklerde; mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az beş yıl yerüstü maden işletmelerinde iş tecrübesine olmak şartı da aranacak.

**"YERALTI MADEN UZMANI" pozisyonunda 4/B sözleşmeli personel olarak istihdam edileceklerde aranan şartlarda değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre, pozisyonda istihdam edileceklerde; mühendislik fakültelerinin Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Hidrojeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve en az beş yıl yeraltı maden işletmelerinde iş tecrübesine sahip olmak şartı da aranacak.

 

1024 sayılı Cumhurbaşkanı Karar metni için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.