logo yeni

calisanlar2 copy

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONELE İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

personel4Bugün yürürlüğe giren 704 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla, 4/B statüsünde sözleşmeli personel istihdamına ilişkin hususlarda bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişiklikle, 4/B sözleşmeli personel olarak istihdam edilebilecek bazı personele ödenecek ücret belirlendi.

Buna göre, Savunma Sanayii İcra Komitesince uygun bulunan araştırma-geliştirme projelerinde çalıştırılacak olan sözleşmeli personele,  sözleşmeli personel için belirlenmiş olan ücretin 3 katı kadar ücret ödenebilecek.

Mevcut belirlemeye göre, 2019 yılının ilk yarısında sözleşmeli personel tavan ücreti 6.372,49 TL olarak belirlenmiş bulunuyor. Savunma Sanayii İcra Komitesince uygun bulunan araştırma-geliştirme projelerinde çalıştırılacak olan sözleşmeli personele “19.117,47 TL” ücret ödenebilecek.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına “pilot” ibaresinden önce gelmek üzere “Savunma Sanayii İcra Komitesince uygun bulunan araştırma-geliştirme projelerinde çalıştırılacaklar ile” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Esasları Cumhurbaşkanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.