logo yeni

calisanlar2 copy

10 BİN TL NET MAAŞ ALABİLECEK OLAN SÖZLEŞMELİ PERSONELİN İŞE NASIL GİRECEĞİ BELİRLENDİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

maas14Milli Savunma Bakanlığına bağlı “Millî Mayın Faaliyet Merkezi Başkanlığı”nda çalışacak sözleşmeli personelin hizmete alınma, görevlendirme, görevden alınma şekilleri, görev ve yetkileri, çalışma usul ve esasları, sözleşme imzalama ve fesih esasları, hakları, nitelikleri, disiplin esasları, yükümlülükleri, ücret ve diğer özlük işlerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

Millî Mayın Faaliyet Merkezi Başkanlığı sözleşmeli personeli

Kurumda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair hükümlerine bağlı kalınmaksızın özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda, toplam sayıları elliyi geçmeyecek şekilde sözleşmeli personel çalıştırılabiliyor.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi kapsamında sigortalı sayılan sözleşmeli personele ödenecek aylık net ücretin tutarı, birinci dereceli Millî Savunma Uzmanına ödenen aylık net tutarının yıllık ortalamasının %150’sini aşmamak üzere Milli Savunma Bakanı tarafından belirleniyor.

2018 yılının ilk altı ayı için geçerli olan belirlemelere göre, %15 Gelir Vergisi diliminde 1 inci dereceli bekar bir Milli Savunma Uzmanı aylık yaklaşık net 6730 TL ücret alabileceğinden, Millî Mayın Faaliyet Merkezi Başkanlığında istihdam edilen sözleşmeli personelin aylık net ücreti de yaklaşık 10 bin TL olabilecek.

Bugün yayımlanan Yönetmelikle, söz konusu sözleşmeli personelin işe nasıl alınacağına, görevlendirmelerine, görevden alınmalarına, görev ve yetkilerine, çalışma usul ve esaslarına, sözleşme imzalama ve fesih esaslarına, haklarına, niteliklerine, disiplin esaslarına, yükümlülüklerine, ücret ve diğer özlük işlerine ilişkin hususlar belirlendi.

MİLLÎ MAYIN FAALİYET MERKEZİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAÇALIŞTIRILACAK SÖZLEŞMELİ PERSONEL HAKKINDA YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.