logo yeni

calisanlar2 copy

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONELİN BAZILARININ ÜCRETİNE YILBAŞINDA İLAVE ARTIŞ YAPILACAK

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

eczaciKamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak görev yapanlardan bazılarının ücretlerine 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak ilave artış yapıldı.

Kamu görevlilerinin 2018 ve 2019 yıllarındaki mali ve sosyal haklarına ilişkin bazı belirlemelerinde yer aldığı 4.Dönem Toplu Sözleşmede, 4/B sözleşmeli personel hakkında uygulanan tavan ücret 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olarak %4 oranında artırılırken, bu personelden bazılarının ücretlerine ise aynı tarihten geçerli olarak ilave artış yapıldı.

İlave ücret artışı yapılan sözleşmeli personel

Toplu Sözleşme hükümlerine göre; Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında “Eczacı” unvanlı pozisyonlarda istihdam edilen 4/B sözleşmeli personelin sözleşme ücretleri %15 artırımlı ödenecek.

Toplu sözleşmedeki düzenleme (büro, bankacılık ye sigortacılık hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme)

"Eczacıların sözleşme ücreti

Madde 14- (1) Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca eczacı unvanlı pozisyonlarda istihdam edilen personelin sözleşmelerinde yer alan sözleşme ücretleri %15 artırımlı ödenir."

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

  

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.