logo yeni

calisanlar2 copy

SINAV ŞARTI ARANMADAN İŞE ALINABİLECEK SÖZLEŞMELİ UNVANLARA YENİLERİ EKLENDİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

personel 6657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel istihdam edilmesine ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı.

Bugün yayımlanan 2017/10818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar"da yapılan değişiklikle, sınav şartı aranmaksızın kamu kurumlarında istihdam edilebilecek 4/B sözleşmeli personel unvanlara 2 unvan eklendi.

Yapılan değişikliğe göre;

**“Havacılık Sertifikasyon Uzmanı” ve “Havacılık Simülatör Uzmanı” unvanlarında, sınav şartı aranmaksızın 4/B sözleşmeli personel istihdam edilebilecek.

**“Havacılık Sertifikasyon Uzmanı” unvanlı  pozisyonlarda işe alınacaklarda; yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifıkasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek şartları da aranacak.

Havacılık sertifikasyon uzmanı pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli personele, sözleşme tavan ücretinin 3 katına kadar ücret ödenebilecek.

**“Havacılık Simülatör Uzmanı” unvanlı  pozisyonlarda işe alınacaklarda; yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, havacılık simülatörü tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek şartları da aranacak.

Havacılık simülatör uzmanı pozisyonlarında istihdam edilecek sözleşmeli  personele, sözleşme tavan ücretinin 2 katına kadar ücret ödenebilecek.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Sözleşme ücretleri;” ibaresinden sonra gelmek üzere “havacılık simülatör uzmanı,” ibaresi ve aynı fıkrada yer alan “pilot” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve havacılık sertifikasyon uzmanı” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Aynı Esasların eki (1) sayılı Cetvele “GEMİ ADAMI” ibaresinden sonra gelmek üzere sırasıyla “HAVACILIK SERTİFİKASYON UZMANI” ve “HAVACILIK SİMÜLATÖR UZMANI” ibareleri eklenmiştir.

MADDE 3- Aynı Esasların eki (4) sayılı Cetvelin “A-SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” bölümünde yer alan “HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ” satırından sonra gelmek üzere sırasıyla aşağıdaki satırlar eklenmiştir.

HAVACILIK SERTİFİKASYON UZMANI

Yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, hava aracı ve parçaları tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.

 

HAVACILIK SİMÜLATÖR UZMANI

Yükseköğretim kuramlarının elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, bilgisayar, endüstri, mekatronik, makine, uçak, uzay, havacılık, havacılık ve uzay mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, havacılık simülatörü tasarımı, üretimi ve/veya sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.

MADDE 4- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.