logo yeni

“SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİRİLECEK”

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli personelin 30 Haziran’a kadar kadroya alınacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yerel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Platformu (ŞUYERGEP) 12. Planlama Toplantısı'na katılmak üzere gittiği Şanlıurfa’da katıldığı bir televizyon programında, sözleşmeli personelin 30 Haziran’a kadar kadroya alınacağını ve bunun için bazı yasal değişikliklerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Bakan Çelik, "Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter." dedi.

Faruk Çelik, sözleşmeli personeli kadroya almadan önce personel kanunlarıyla ilgili düzenlemeler yapılmasın gerektiğini de belirterek, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ile ilgili olarak, " Yasa değiştirile değiştirile parçalı bulutlu hale gelmiş. 4/A'lar, 4/B'ler, 4/C'ler, sözleşmeliler, işçiler, sözleşmeli işçiler bir sürü pozisyonda çalışan var. Bu durumda Devlet personel sistemimizi mutlak surette yenilememiz gerekiyor. Bunun için bunun tarafları ile bir bir görüşüyoruz.” dedi.

Bakan Çelik, sözleşmeli personel uygulamasını sonlandırmak gerektiğini de belirterek, "Birbirini doğuran sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız. Bu sistemin sona erdirilmesi lazım." dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.