logo yeni

calisanlar2 copy

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDA SÖZLEŞMELİ PERSONELİN İŞE ALIM USULÜ DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

personel4657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığında sözleşmeli personel istihdam edilmesine ilişkin usulde değişiklik yapıldı.

Konuya ilişkin 2017/9968 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar” bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yapılan değişikliğe göre; İçişleri Bakanlığında istihdam edilecek olan 4/B sözleşmeli personel, KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday arasından İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav başarısı sırasına göre işe alınacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“İçişleri Bakanlığı adına bu Esaslar kapsamında ihdas edilen sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacak alımlarda, bu maddenin birinci fıkrasının (c) bendi hükümleri uygulanır.”

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.