logo yeni

calisanlar2 copy

İSTİHDAM EDİLEBİLECEK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ SAYISI ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

saglik 5Sözleşmeli pozisyonlarda çalışanların kadroya geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 adet sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda personel istihdam edilebilecek.

Hükümet tarafından Meclise sevk edilen “Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”,  eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısının artırılmasına yönelik düzenleme de içeriyor.

Kanun Tasarısının ilgili düzenlemesinin mevcut haliyle kabul edilmesi durumunda, memur kadrolarına geçirilmeleri nedeniyle iptal edilmiş sayılan 10.827 sayılı pozisyonda sözleşmeli sağlık personeli çalıştırılabilecek.

Bu düzenleme ile, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde istihdam edilebilecek sözleşmeli personel sayısı 22 bine ulaşacak.

 Sözleşmeli sağlık personelinden 10.827 adedi memur kadrolarına geçirilmiş ve bu şekilde boşalan sözleşmeli pozisyonlar iptal edilmiş sayılmıştı. Bu pozisyonlarda yeniden personel istihdam edilebilecek.

Tasarının ilgili maddesi

MADDE 47- 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 1- Bu Kanun kapsamındaki sözleşmeli personel pozisyonlarından, 657 sayılı Kanunun geçici 37 nci ve geçici 41 inci maddeleri kapsamında memur kadrolarına yapılan atamalar nedeniyle boşalmış olan ve anılan geçici maddeler uyarınca iptal edilmiş sayılanlar, 1 inci maddenin ikinci fıkrasının ikinci cümlesinde belirtilen sayı dahilinde kullanılabilir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.