logo yeni

calisanlar2 copy

SGK’YA ECZACI UNVANLI SÖZLEŞMELİ PERSONEL NASIL ALINACAK?

Aktif . Yayınlanma Sözleşmeli Personel

eczaciBakanlar Kurulu, 2016/8720 sayılı Kararı ile, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda değişiklik yaptı.

Yapılan değişiklikle, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına eczacı unvanlı sözleşmeli personelin alınmasında hangi yolun izleneceği belirlendi.

Değişikliğe göre, SGK’ya eczacı unvanlı sözleşmeli personel, kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre alınacak. Buna ilişkin usul ve esaslar SGK tarafından belirlenecek.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak eczacı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.’'

MADDE 2- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.