logo yeni

calisanlar2 copy

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ HİZMETLİ Mİ YAPILIYOR?

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

soruDHMİ Genel Müdürlüğü emrinde çalışmaktayken görevlerini yapamayacakları Sağlık Kurulu Raporuyla belgelendirilen Koruma ve Güvenlik Görevlileri hakkında yapılan işlemler Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Mehmet Ali EDİBOĞLU tarafından verilen soru önergesinde; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) bünyesinde görev yapan ve görevlerini yapamayacakları Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirilen Koruma ve Güvenlik Görevlilerinin farklı işlemlere maruz kaldığı konusunda çeşitli iddiaların olduğunu belirterek, konuyla ilgili olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun BİLGİN tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1-DHMİ Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında görevlerini yapamayacakları Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirilen Koruma ve Güvenlik Görevlilerinin toplam sayısı kaçtır?

2-Bu şekilde görevini yapmayacakların büyük kısmının Lise Mezunu olmasına rağmen Memur pozisyonuna verildiği, ancak son zamanlarda Lisans Mezunu olan kişilerin de Hizmetli pozisyonuna verildiği bilgisi doğru mudur?

3-Bu personelin Hizmetli pozisyonuna verilirken, “kişilerin kendi isteği doğrultusunda verildiği” şeklinde bir yanıltmaya ve aldatmaya gidildiği doğru mudur?

4-Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak görevini yerine getiremeyecek bu çalışanlara “Hizmetli olmayı kabul edin, yoksa sizi emekliye sevk ederiz” şeklinde resmi yazı ile bu çalışanların tehdit edildiği doğru mudur?

5-Resmi olarak yazıldığı belirtilen tehdit amaçlı yazının, neden bu şekilde görev yapmayacakların hepsine yazılmadığı konusunda bir açıklama yapabilir misiniz?

6-Yetişmiş ve kurum kültürünü almış bu çalışanlarınızın Lisans mezunu olarak Hizmetli pozisyonuna verilmesinden rahatsızlık duyuyor musunuz?

7-DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesinde o kadar hülle atamalardan bahsedilirken bu çalışanlarınızın bu şekilde mağdur edilmesi hangi mevzuata dayanmaktadır? 

8-Konu ile ilgili yeni Bakanlığınız ve DHMİ Genel Müdürlüğündeki yeni Genel Müdürünüz ile bu husus hakkında bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.