logo yeni

calisanlar2 copy

PTT PERSONELİNİN GÖREV TANIMINDA MİLLİ PİYANGO BİLETİ SATMAK VAR MI?

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

postaciPTT sabit ve seyyar personeline milli piyango biletleri sattırılması TBMM’de gündeme geldi.

Antalya milletvekili Yıldıray SAPAN tarafından gündeme getirilen konuyu içeren önergede, aşağıdaki sorulara yer verilirken, soruların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN tarafından yanıtlanması istendi:

“PTT Genel Müdürlüğünün Milli Piyango İdaresi ile yaptığı Milli piyango ana bayiliği ve perakende satışı sözleşmesi sonucunda, PTT işyerlerinde, komisyon karşılığı Milli Piyango Biletleri satılmaktadır.

SORU 1 : PTT çalışanlarının görev tanımı nedir?

SORU 2 : “Sabit” ve “seyyar (postacı)” PTT çalışanlarının milli piyango bileti satması yasal mıdır? Etik bir uygulama mıdır?

SORU 3 : PTT, mevcut personeliyle bile, asli işleri olan posta dağıtma ve toplama işinde zorlanırken, bunun yanında bir de Milli Piyango bileti satmakla meşgul olması sizce doğru mudur?

SORU 4 : PTT Genel Müdürlüğü ile Milli Piyango İdaresi arasında; yapılan anlaşmaya göre, PTT’ye verilen milli piyango biletlerinin, özel günler ve yılbaşı çekilişlerinde iade edilemediği iddia edilmektedir. Bu iddia doğru mudur? Doğruysa, özel günlerde ve yılbaşı çekilişlerinde satılamayan ve PTT’nin elinde kalan biletlerin akıbeti ne olmaktadır? PTT personeline “bu biletleri ne pahasına olursa olsun satın” talimatı verilmiş midir? Satılamayan biletlerin ücretinin yine PTT personelinden tahsil edildiği iddiası doğru mudur?”

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.