logo yeni

calisanlar2 copy

KAMUDA KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMAK İSTEYENLER ÜZÜLECEK

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

ozel-guvenlik2Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait kadro ve pozisyonlarda değişikliklere gidildi.

Kararname ile Eti Maden İşletmeleri, Türkiye Taşkomürü Kurumu, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Elektrik Üretim A.Ş., T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Devlet Malzeme Ofisi, Türkiye Vagon Sanayii A.Ş., Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Eti Maden İşletmeleri memur kadro ve sözleşmeli  pozisyonlarında değişikliklere gidildi.

Kararnamede bazı kurumlara müfettiş yardımcısı, müfettiş, mühendis, başuzman ve daire başkanı kadroları ihdas edilmesi dikkat çekti.

Ancak koruma ve güvenlik görevlisi olarak kamuda işe girmek isteyenleri üzecek bir gelişme olarak 975 adet pozisyonun iptal edildiği de görüldü.Bu durum önümüzdeki dönemde KİT'lerin koruma ve güvenlik hizmetini özel şirketlerden temin edeceği anlamına gelirken, kamuda iş sahibi olmak isteyen koruma ve güvenlik görevlisi adaylarına yönelik KPSS yerleştirmelerinde ilan edilecek kontenjan sayısını da azaltacak.  

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı:

"BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2013/5077

Bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait;

             1 – Ekli (I) sayılı listede yer alan kadrolardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen kadroların ihdası ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması,

             2 – Ekli (II) sayılı listede yer alan pozisyonlardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen pozisyonların ihdası ve (II) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması;

             Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 26/6/2013 tarihli ve 8036 sayılı yazısı üzerine, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 2/7/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Listeler için TIKLAYINIZ. "

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

 


 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.