logo yeni

calisanlar2 copy

KİT PERSONELİ TERFİ İÇİN BEKLEMEYECEK

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

personel3Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının memur ve sözleşmeli personeline ait kadro ve pozisyonların iptal ve ihdas işlemlerinin yürütülmesine ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Devlet Personel Başkanlığı) tarafından hazırlanan “Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Kadro ve Pozisyon İptal ve İhdas İşlemlerine İlişkin Tebliğ” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Aynı konuda 2003 yılında çıkarılmış olan Tebliğ ise yürürlükten kaldırıldı.

Yeni tebliğ ile getirilen en önemli değişiklik ise Kuruluşların kadro ve pozisyon iptal ve ihdas taleplerinin en geç Nisan ve Ekim aylarının son günü olmak üzere yılda iki kez Devlet Personel Başkanlığına gönderilebilmesi oldu. Eski tebliğ gereğince Kit' lerin kadro ve pozisyonlarında değişiklik talepleri yılda bir kez yapılırken, bazı durumlarda personel unvan değişikliği ve terfi için 1 yıl beklemek zorunda kalıyorlardı.

 

Söz konusu Tebliğ için tıklayınız…

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.