logo yeni

calisanlar2 copy

ET VE SÜT KURUMUNA PERSONEL ALIMI İÇİN İLAVE YETKİ VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

kadro2Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü için kullanılmak üzere, yıl sonuna kadar 150 personel alımı konusunda Yüksek Planlama Kuruluna ilave atama yetkisi verildi.

Bakanlar Kurulu, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının 2016 yılına ait Genel Yatırım ve Finansman Programında değişiklik yapmak suretiyle, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünün personel ihtiyacının karşılanması için Yüksek Planlama Kuruluna 150 personel alımı için ilave atama yetkisi verdi.

İlave atama yetkisi, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünce yürütülen canlı hayvan ve et ithalatı ile süt ve süt tozu alım ve satımına ilişkin görevler çerçevesinde doğacak olan personel ihtiyacının karşılanabilmesini teminen kullanılacak.

Söz konusu atama yetkisi, açıktan ve/veya naklen personel alımı için kullanılabilecek.

KARAR

(7/9/2016 TARİHLİ VE 2016/9159 SAYILI KARARNAMENİN EKİ)

MADDE 1- Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortalıklarının 2016 yılma ait Genel Yatırım ve Finansman Programı hakkındaki 12/10/2015 tarihli ve 2015/8196 sayılı Kararnamenin eki Kararın 5 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(5) Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğünce yürütülen canlı hayvan ve et ithalatı ile süt ve süt tozu alım ve satımına ilişkin görevler çerçevesinde doğacak olan personel ihtiyacının karşılanabilmesini teminen 150 kişiye kadar personelin açıktan ve/veya naklen atanmasına yönelik talepler, 4 üncü madde ile bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen sınırlamalara tabi olmaksızın. Yüksek Planlama Kurulu tarafından karara bağlanır.”

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Hazine Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.