logo yeni

calisanlar2 copy

TKİ VE TÜDEMSAŞ'A AİT KADRO VE POZİSYONLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

kadroTürkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’ne ait kadro ve pozisyonlar ile Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne ait pozisyonlarda bazı değişiklikler yapıldı.

Bugün yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile;

**Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü için, 1 adet Müdür kadrosu ihdas edildi.

**Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü için; 2 adet Şef, 4 adet Memur, 1 adet Başmühendis ve 1 adet Mühendis olmak üzere toplam 8 adet pozisyon ihdas edildi.

**Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü için 14 adet Mühendis pozisyonu ihdas edilirken; 1 adet Koruma ve Güvenlik Amiri, 1 adet Daktilograf, 2 adet Puantör, 7 adet Manevracı, 1 adet Makasçı ve 2 adet İtfaiyeci olmak üzere toplam 14 adet pozisyon da iptal edildi.

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2015/7580

Bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait;

1- Ekli (I) sayılı listede (B) sütununda gösterilen kadronun ihdası ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin ilgili bölümünde değişiklik yapılması,

2- Ekli (II) sayılı listede yer alan pozisyonlardan (A) sütununda belirtilenlerin iptali ile (B) sütununda gösterilen pozisyonların ihdası ve (II) sayılı cetvelin ilgili bölümlerinde değişiklik yapılması;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 24/3/2015 tarihli ve 2046 sayılı yazısı üzerine, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 8/4/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Liste için tıklayınız.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.