logo yeni

calisanlar2 copy

POSTACILAR YARIN SİVİL KIYAFETLE İŞBAŞI YAPACAK

Aktif . Yayınlanma 399 II Sayılı Cetvele Tabi Personel

postaciTürk Haber-Sen, tüm yurtta 23.05.2015 tarihi itibari ile bir günlük tüm dağıtıcı personelin, verilen giyim eşyalarının haricinde (Yağmurluk ayakkabı ve çorap) serbest kıyafet ile göreve gelmeleri hususunda sendika eylem kararı alındığını bildirdi.

Standart oturtulamadı

Türk Haber Sen’den yapılan açıklamada, bugüne kadar dağıtıcı ünvanlı personele verilen kıyafetlerin kışlık veya yazlıklarının hiç birisi zamanında verilmemiş ve dolayısı ile zamanında giyilememiş olduğu, kıyafetlerin tasarımı ve modellerinde de henüz bir standart oturtulamadığı, her yıl başka model elbise tasarlanması ve yaptırılması nedeniyle de, zamanında verilmeyen kıyafetlerin yerine geçmiş yıllarda giyilen eski kıyafetlerin giyilmesinin mümkün olmadığı, aynı kurumda aynı işi yapan 5-6 çeşit değişik kıyafetin gayri resmi bir görüntü sergilediği ve vatandaşın gerçek PTT dağıtıcısını ayırmada hususunda tereddüt yarattığına vurgu yapıldı.

Kurum imajı olumsuz etkilenmektedir

Açıklamada, “Resmi üniforma ile görev yapan TSK, Emniyet güçleri, İtfaiye, Orman Genel Müdürlüğü gibi resmi elbise ile görevleri ifa eden kurumlarda hiçbir sorun yaşanmaz iken, hiçbir farklı giyim bulunmaz iken, PTT Genel Müdürlüğünde bunların yaşanması kurum imajını ve dolayısı ile görev yapan arkadaşlarımızı olumsuz etkilemektedir.

Özellikle geçen yıl ayakkabılarda yaşanan sorunlar nedeniyle verilmeyen ayakkabıların veya toplatılan ayakkabıların akıbeti merak edilmektedir.

Sonuç olarak yaptığımız araştırmalarda bugün itibari ile Türkiye’nin genelinde çorap, ayakkabı ve yağmurluktan başka herhangi bir giyim eşyası verilmediği, verildi ise nerelerde neden bekletildiği anlaşılamadığından;” yarın itibariyle eylem kararı alındığı belirtildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.