logo yeni

calisanlar2 copy

399 SÖZLEŞMELİ PERSONEL MAAŞ HESABI

Aktif .

GELİRLER:

-Temel Ücret =Temel ücret tutarları, sözleşmeli personelin unvanı, eğitim düzeyi, iş gerekleri, işyeri ve çalışma şartları dikkate alınmak suretiyle teşebbüs ve bağlı ortaklıklarca tespit edilir. Bu teklifler Yüksek Planlama Kurulunun onayına sunulur. 

-Başarı Ücreti =Sözleşmeli personelden sicil ve başarı değerlemesi sonucunda sicil ve başarıları (A) düzeyinde (90 +) olanlara temel ücretlerinin % 8'i, (B) düzeyinde (76-89) olanlara% 4'ü, (C) düzeyinde (60-75) olanlara % 2'si oranında hesaplanacak miktarda başarı ücreti ödenir.

-Kıdem Ücreti =Sözleşmeli personelden bir sosyal güvenlik kuruluşuna prim ödemek suretiyle geçen hizmet süresi toplamı 6-10 yıl olanlara temel ücretlerinin % 2'si, 11-15 yıl arasında olanlara% 3'ü, 16-20 yıl olanlara % 4'ü ve 21 yıl ve daha fazla olanlara% 5'i oranında kıdem ücreti verilir.

-Ek Ödeme= En Yüksek Devlet Memuru Aylığı X Ek Ödeme Oranı

-Aile Yardımı Ödeneği:

        a-Eş için= Aile Yardımı Katsayısı X Aylık Katsayısı

        b-Çocuklardan herbiri için= Çocuk Yardımı Katsayısı X Aylık Katsayısı

      (72’nci ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için bir kat artırımlı)

-Yabancı Dil Ödemesi= Yabancı dil bilgisi seviyeleri A olanlara temel ücretlerinin % 10'u, B olanlara % 5'i ve C olanlara % 2'si oranında bilinen her yabancı dil için ödemede bulunulur.

GİDERLER:

-Emekli (kişi) Kesintisi (01.10.2008 tarihinden önce göreve başlayanlar için) =  [(Gösterge Aylığı + Ek Gösterge Aylığı + Taban Aylığı + Kıdem Aylığı) + (En Yüksek Devlet Memuru Aylığı X Emekli Keseneği Matrahı Hesabına Esas Ek Göstergeye Bağlı Oran/100)] X %16

 

 -Gelir Vergisi= [(Temel Ücret + Başarı Ücreti+ Kıdem Ücreti - Emekli (Kişi) Kesintisi) X Gelir Vergisi Oranı] – Asgari Geçim İndirimi

-Damga Vergisi = (Gelirler – Aile Yardımı Ödeneği) X % 0,759

logo memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.