logo yeni

calisanlar2 copy

BAŞKANLIK MÜŞAVİRİ KADROSUNDA BULUNAN KİŞİNİN SENDİKA ÜYESİ OLMASI

Aktif . Yayınlanma Sendika

ÖZET: Başkanlık müşaviri kadrosunda bulunan personelin kamu görevlileri sendikalarına üye olup olamayacağına dair. 12/06/2012-9931

 

Bilindiği üzere, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 15 inci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde “ Bu Kanun kapsamında bulunan kurum ve kuruluşların müsteşarları, başkanları, genel müdürleri, daire başkanları ve bunların yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, merkez teşkilatlarının denetim birimleri yöneticileri ve kurul başkanları, hukuk müşavirleri, bölge, il ve ilçe teşkilatlarının en üst amirleri ile bunlara eşit veya daha üst düzeyde olan kamu görevlileri, belediye başkanları ve yardımcıları,”nın sendika üyesi olamayacakları hükme bağlanmıştır.

Mezkur hüküm uyarınca, “hukuk müşaviri” dışında kalan “müşavir” unvanlı personelin kamu görevlilerisendikalarınaüye olabilecekleri mütalaa edilmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.