logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZELLEŞTİRME SEBEBİYLE DPB'YE İSMİ BİLDİRİLEN PERSONELİN BAŞKA KURUMA ATANMAK İSTEMESİ

Aktif . Yayınlanma Özelleştirme

Özet: Özelleştirme uygulamaları sebebi ile Devlet Personel Başkanlığına diğer kamu kurumlarına nakledilmek üzere ismi bildirilen personelin atanmak istediği kurum tarafından ismen talep edilmesi halinde ilgili kuruma atanmasının mümkün olduğu hk. (20/10/2011-20440)

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğünde görev yapmakta iken özelleştirme uygulamaları çerçevesinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmek üzere Başkanlığımıza isminizin bildirildiğini belirterek, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Bursa İli emrine atama teklifinizin yapılması hususundaki ilgi dilekçeniz incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 08/10/2003 tarihli ve 25253 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “24/11/1994 tarihli ve 4046 sayılı Kanun Çerçevesinde Nakledilecek Personel Hakkında Tebliğ” in 17 nci maddesinde; “Kamu kurum ve kuruluşları, Başkanlığa bildirilen personelden yukarıdaki esaslar çerçevesinde kendi kadrolarına atamak istedikleri hakkında ilgili personelin atanacağı kadro ve görevlendirileceği il konusunda muvafakatini almak ve bu Tebliğe ekli “İstihdam Fazlası/Nakle Tâbi Personel Talep Formu”nu eksiksiz doldurmak suretiyle Başkanlıktan ismen talepte bulunabilirler...” hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla, ancak atanmak istediğiniz kurum tarafından yukarıda yer verilen Tebliğ hükmüne göre ismen talep edilmeniz halinde sözkonusu Kurum emrine atama teklifinizin yapılabileceği değerlendirilmektedir.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.