logo yeni

calisanlar2 copy

MEZUN OLAMADIĞI HALDE KPSS SONUCUNA GÖRE YERLEŞENLERİN ATAMASI

Aktif . Yayınlanma KPSS, Sınav ve Nitelikler

ÖZET: 2005 KPSS sınavına girdiğiniz tarihte mezun veya mezun olabilecek durumda olması gereken fakat mezun olmamakla birlikte müracaat üzerine  yerleştirilenlerin atamasının yapılamayacağına  ilişkin(15762, 01/09/2005) 

ÖSYM Başkanlığınca merkezi yerleştirme işlemi neticesinde ………………….. Genel Müdürlüğü emrine Memur kadrosuna yerleştirildiğinizi, ancak KPSS’ye girdiğiniz ve mezun ya da mezun olabilecek durumda olduğunuz okuldan henüz mezun olamadığınızı belirterek, mezun olmanızı müteakip ilgili kurumca atamanızın yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi talep ettiğiniz ilgi talep incelenmiştir. 

Bilindiği üzere, 2005 Kamu Personel Tercih Kılavuzunun 2. Kadro ve Pozisyon Tercihlerinin Yapılabilmesi İçin Genel Bilgiler başlıklı 2.3. maddesinde “Tercihlerin geçerli olabilmesi için Tercih Formlarının teslim edildiği tarihte, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. 15 Temmuz 2005 tarihinden sonra mezun olacakların tercihleri işleme alınmayacaktır.” açıklamasına yer verildiğinden,  söz konusu kadroya atanmanızın mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.