logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR OLARAK ATANDIĞI TARİHTEKİ EĞİTİM DÜZEYİ İLE KPSS EĞİTİM DÜZEYİNİN FARKLI OLMASI

Aktif . Yayınlanma KPSS, Sınav ve Nitelikler

Kamu Personel Seçme Sınavına girdiği tarih ile atama veya ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme tarihi arasında öğrenim düzeyi değişenlerin yeni öğrenim düzeylerine göre intibaklarının yapılamayacağı hakkında. 27/07/2010-13751

Bilindiği üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A/12-d maddesinde “Memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak (87 nci maddeye tâbi kurumlarda çalışanlar dahil) üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe, her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler.” hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, söz konusu intibak işleminin memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak üst öğrenimi bitirenler hakkında uygulanabileceği mütalaa edilmektedir.

 


Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.