logo yeni

calisanlar2 copy

MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNLARININ EKONOMİST KADROSUNA ATANABİLMESİ

Aktif . Yayınlanma Kadro, Hizmet ve İntibak

Özet: Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olduğunuzu belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarının ekonomist kadrolarına atanıp atanamayacağınız hk. (01/04/2011-5307)

Bilindiği üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun değişik 43 üncü maddesinin (b) bendi hükmü uyarınca yüksek öğrenim görenlerin kazandıkları unvanların aynı ve elde edilen hakların eşdeğer sayılması hususunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı yetkili kılınmış olup, Yürütme Kurulunun 14/06/1990 tarihli toplantısında; “Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Maliye Bölümlerinde İktisat derslerinin okutulduğu göz önüne alınarak, bu bölüm mezunlarına İktisatçı (Ekonomist) unvanı verilmesi uygun görülmüştür.” şeklinde karar alınmıştır.

Bu itibarla, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olmanız sebebiyle ekonomist kadrosunda istihdam edilmenizin mümkün bulunduğu mütalaa edilmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.