logo yeni

İL ÖZEL İDARESİNE BAĞLI ŞİRKETİN 217 SAYILI KHK KAPSAMINA GİRİP GİRMEDİĞİ

Aktif . Yayınlanma Diğer Konular

Özet: Sermayesinin % 98 ‘nin il özel idaresine ait olan Şirketin 217 sayılı KHK kapsamında olmadığına dair. (11/04/2012-5708)

Şirketinizin %98.98 hissesinin Aydın İl Özel İdaresi’ne ait olduğunu belirtilerek, 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yer alan bir kamu kurum ve kuruluşu olup olmadığınız hususundaki Başkanlığımız görüşünü talep eden ilgi yazı ve ekleri incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin “Kapsam” başlıklı 2 inci maddesinde; “Bu Kanun Hükmünde Kararname kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşları şunlardır:...

b) İl Özel İdareleri ve belediyeler, bunların birlikleri ve bunlara bağlı iktisadi müesseseler, işletmeler,.. .“ hükmüne yer verilmiştir.

Yukarıdaki hüküm ve ilgi yazı ekinde belirtilen hususlar çerçevesinde, Şirketinizin, Aydın İl Özel İdaresine bağlı iktisadi müessese ya da işletme olmaması sebebiyle 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında olmadığı değerlendirilmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.