logo yeni

calisanlar2 copy

ÖZELLEŞTİRME SEBEBİYLE 4/C OLARAK ATAMASI YAPILIP GÖREVİNDEN AYRILANLARIN TEKRAR İSTİHDAM EDİLMELERİ

Aktif . Yayınlanma 4B-4C Personel

Özet: Özelleştirme uygulamaları sebebiyle diğer kamu kurumlarına 4/C olarak ataması yapılanlardan istihdam edilenlerden her hangi bir Şekilde görevinden ayrılanların ikinci kez bu haktan yararlanmaları mümkün bulunmadığı hk. (27/05/2011-10058)

Özelleştirme uygulamaları nedeniyle işsiz kalan işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarına geçici personel olarak yerleştirilmesine ilişkin düzenleme çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı emrine atama teklifinizin yapılarak göreve başladığınızı ve aileyi nedenlerden istifa ettiğinizi belirterek eski görevinize dönme talebinde bulunduğunuz ilgi dilekçe incelenmiştir.

Bilindiği üzere, 20/10/2004 tarih ve 25619 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 03/05/2004 tarihli ve 2004/7898 sayılı Bakanlar Kumlu Kararı eki “Özelleştirme Uygulamaları Sonucunda İşsiz Kalan ve Bilahare İşsiz Kalacak Olan İşçilerin Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Geçici Personel Statüsünde İstihdam Edilmelerine İlişkin Esaslar”ın 1 inci maddesinde; “Bu madde kapsamında istihdam edilenlerden her hangi bir Şekilde görevinden ayrılanlar ile istihdam işlemleri tamamlanmasına rağmen göreve başlamayanlar ikinci kez bu haktan faydalanamazlar.” hükmüne yer verilmiştir.

Bu itibarla, Mezkur Karar gereğince geçici personel olarak istihdam edilenler den her hangi bir şekilde görevinden ayrılanların ikinci kez bu haktan yararlanmaları mümkün bulunmamaktadır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.