logo yeni

İŞ KURUMU PERSONELİNİN EK ÖDEMESİ ARTACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas-9Türkiye İş Kurumu merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin ek ödemelerinin artırılması konusunda çalışma yapılıp yapılmadığı konusunda verilen soru önergesi Bakan Faruk ÇELİK tarafından cevaplandırıldı.

Milletvekili Ensar ÖĞÜT tarafından verilen bir soru önergesinde; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan Türkiye İş kurumunun merkez ve taşra kadrolarında görev yapan personellere verilen ek ödemelerin yükseltilmesi ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?” diye sormuştu.

Soru önergesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK imzalı yazı ile verilen cevapta şöyle denildi: 4904 Sayılı Kanunun 15. Maddesine istinaden yapılan ek ödemeler, 2 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 666 sayılı KHK ile yürürlükten kaldırılmıştır. Kararname ile bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde 375 sayılı KHK’ye eklenen “EK Madde 9”a istinaden Kararnameye ekli (I) sayılı Cetvelde yer alan kadro ve görev unvanlarına karşılık gelen oranlar üzerinden ek ödeme yapıldığından, tüm kurumlarda ek ödemlerde yeknesaklık sağlanmıştır.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.