logo yeni

MEMURUN TAYIN BEDELİ ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas2Tayın bedelinden yararlanan kamu görevlilerine ödenen yardımın miktarı 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren aylık net 5,82 TL artacak.

FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ 2017’DE 9 KURUŞ ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

fazla calisma3Mesai saatleri dışında yapacakları fazla çalışma karşılığında Devlet memurlarına 2017 yılında saat başına 1,83 kuruş ödenecek. 2016 yılında 1,74 TL olan fazla çalışma saat ücreti 9 kuruş artmış olacak.

ÖLÜM YARDIMININ MİKTARI ARTACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 12Eşinin veya çocuğunun ölümü halinde memura, memurun ölümü halinde ise önceden bildirdiği kişiye ya da aile fertlerine ödenen ölüm yardımının miktarı yılbaşından itibaren artacak.

MALİYE, TAPU VE SGK'DA BAZI PERSONEL 2017’DE FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ALABİLECEK

Aktif . Yayınlanma Ücret

fazla calisma2Devlet memurlarına yaptırılacak fazla çalışma karşılığında ücret ödenmesinin zorunlu olduğu haller dışındaki fazla çalışmalar için ücret ödenmesi, bütçe kanunlarına konulan hükümlere veya bu konuda çıkarılan Bakanlar Kurulu kararlarına ya da toplu sözleşmeye konulan hükümlere istinaden mümkün olabilmektedir.

ŞUBE MÜDÜRÜ OLMAK KİMİN MAAŞINI NE KADAR ARTIRIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

gorevde yukselme3Çeşitli hizmet sınıflarında ve unvanlarda görev yapan Devlet memurları, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki “Şube Müdürü” unvanlı kadrolara atandıklarında aylık net maaşları değişmekte (artmakta ve bazılarının azalmakta), ancak görülen değişimin miktarı her memur için aynı olmamaktadır.

DİL TAZMİNATININ MİKTARI YILBAŞINDA ARTACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

yabanci dilKamu görevlilerine, bildikleri yabancı dillere ve bu dilleri görevleri sırasında kullanıp kullanmama durumuna göre ödenmekte olan Yabancı Dil Tazminatının miktarı 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren artacak, ancak bu artış memur tarafından hissedilmeyecek seviyede olacak.

MAAŞLARA ENFLASYON ZAMMI YAPILACAK MI?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas12Kamu görevlilerinin 2016 yılı sonunda enflasyon farkı zammı alabilmeleri için, 1 Temmuz - 31 Aralık  dönemine ilişkin 6 aylık enflasyon artış oranının %5’in üzerinde olması gerekiyor. Söz konusu 6 ayık dönemin ilk 3 ayında gerçekleşen enflasyon artışı ise %1,05 oranında oldu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.