logo yeni

Tutulmayan Sözler

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #6905 yazan kawastr
Biliyor musunuz, 10 yıl geçti; Akparti bize verdiği sözü tutmuyor-attığı imzanın arkasında durmuyor.
Dile kolay 10 yıl geçti aradan...
O zaman, Mutabakat metnine Sendikalar ile beraber hükümet adına imzalayan dönemin Başbakan Yrd. Mehmet Ali Şahin....

Bu mutabakat metninin:
11.ci maddenin "b" fıkrasına ve 16.cı maddenin "c" fıkrasına dikkat ediniz.
Bu arada 11 yıldır ülkeyi tekbaşına yöneten bir iktidardan bahsediyorum.
Yani ne ek ödeme ne sınavsız gih sınıfına geçme...
Sadece en basit hesapla 9,5 yıldır her ay kayıp 83 TL ek ödeme, yani: 114 ay x83= 9.462 TL...
Enfasyon farkını, yıllık zamları katmıyorum bile...
Basit hesap diyorum arkadaşlar basit....

İşte Mutabakat Metni

11- GENEL İDARİ HİZMETLERİN VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA ÇALIŞANLARIN GÖREV TANIMLARININ YAPILMASI VE 1.3.1982 TARİHİNDEN SONRA MEMURİYETE BAŞLAYAN TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİN KAMUDA GEÇEN İŞÇİLİK SÜRELERİNİN KAZANILMIŞ HAK AYLIKLARINDA SAYILMASI
Bu konuda konfederasyon temsilcilerince iletilen talepler şunlardır :
a) Her bir kadronun görev tanımlarının yapılarak personelin yetki ve sorumluluklarının belirlenmesi,
b) Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre diğer hizmet sınıflarına bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması,
c) Hangi statüde olursa olsun kamuda geçen sigortalı hizmet sürelerinin kazanılmış hak

16- DİĞER TALEPLER[/u]
Konfederasyon Genel Başkanlarınca Toplu Görüşme masasına sunulan "Ortak Gündem Önerileri"nin 9 uncu maddesinde yer almamakla birlikte konfederasyon temsilcileri,
a) 18.1.1966 sayılı ve 711 sayılı Nöbetçi Memurluğu Kurulması ve Olağanüstü Hal Tatbikatlarında Mesainin 24 Saat Devamını Sağlayan Kanunun yürürlükten kaldırılması,
b) "Memur" kadrolarının 1-4 derecelerde de ihdas edilmesi,
c) Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ya da bu hizmet sınıfında görev yapmakta olan personele de ek gösterge verilmesi,

10 yıl geçti aradan.
Hiçbir şey değişmedi hiçbir şey?

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan kawastr.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6912 yazan engin

kawastr yazan: Biliyor musunuz, 10 yıl geçti; Akparti bize verdiği sözü tutmuyor-attığı imzanın arkasında durmuyor.
Dile kolay 10 yıl geçti aradan...
O zaman, Mutabakat metnine Sendikalar ile beraber hükümet adına imzalayan dönemin Başbakan Yrd. Mehmet Ali Şahin....

Bu mutabakat metninin:
11.ci maddenin "b" fıkrasına ve 16.cı maddenin "c" fıkrasına dikkat ediniz.
Bu arada 11 yıldır ülkeyi tekbaşına yöneten bir iktidardan bahsediyorum.
Yani ne ek ödeme ne sınavsız gih sınıfına geçme...
Sadece en basit hesapla 9,5 yıldır her ay kayıp 83 TL ek ödeme, yani: 114 ay x83= 9.462 TL...
Enfasyon farkını, yıllık zamları katmıyorum bile...

Basit hesap diyorum arkadaşlar basit....

İşte Mutabakat Metni

11- GENEL İDARİ HİZMETLERİN VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA ÇALIŞANLARIN GÖREV TANIMLARININ YAPILMASI VE 1.3.1982 TARİHİNDEN SONRA MEMURİYETE BAŞLAYAN TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİN KAMUDA GEÇEN İŞÇİLİK SÜRELERİNİN KAZANILMIŞ HAK AYLIKLARINDA SAYILMASI
Bu konuda konfederasyon temsilcilerince iletilen talepler şunlardır :
a) Her bir kadronun görev tanımlarının yapılarak personelin yetki ve sorumluluklarının belirlenmesi,
b) Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre diğer hizmet sınıflarına bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması,
c) Hangi statüde olursa olsun kamuda geçen sigortalı hizmet sürelerinin kazanılmış hak

16- DİĞER TALEPLER[/u]
Konfederasyon Genel Başkanlarınca Toplu Görüşme masasına sunulan "Ortak Gündem Önerileri"nin 9 uncu maddesinde yer almamakla birlikte konfederasyon temsilcileri,
a) 18.1.1966 sayılı ve 711 sayılı Nöbetçi Memurluğu Kurulması ve Olağanüstü Hal Tatbikatlarında Mesainin 24 Saat Devamını Sağlayan Kanunun yürürlükten kaldırılması,
b) "Memur" kadrolarının 1-4 derecelerde de ihdas edilmesi,
c) Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ya da bu hizmet sınıfında görev yapmakta olan personele de ek gösterge verilmesi,

10 yıl geçti aradan.
Hiçbir şey değişmedi hiçbir şey?

güzel diyorsunda kardeş hemde çok güzel yanlız sen ben bu işin içinden nasıl çıkacağız. yetkili sendikalar bastırlması lazım bu iş için.
yanlış mı düşünüyorum. bu sendikalara bizler neden üye oluyoruz. bizim sesimiz olsunlar diye değilmi. ben kamu sen üyesiyim hemide ilk günden beri. ama hiç bir faydasını görmedim . şimdi istifa etme aşamasındayım.

ÖLÜMÜNE DEĞİL YAŞAMAK İÇİN ÇALIŞ

Daha
2 yıl 8 ay önce #6920 yazan murtaza
10 yıl geçmiş, 9 yıl daha geçse yıl 2023 olur. O zaman belki sözler tutulur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.