logo yeni

GÖREV TANIMI

Daha
2 yıl 10 ay önce #5589 yazan TİPY2334
PAPATYA HANIMDAN ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİZLERDEN RİCAM KONUNUN HASSASİYETİ BEN DE SİZLER GİBİ YARDIMCI HİZMETLİ OLARAK ÇALIŞIYORUM . TEMİZLİK, FOTOKOPİ, EVRAK İŞLERİYLE UĞRAŞIYORKEN AMİRİM BUNLARIN YANINDA ÇAY DEMLEYİP DAĞITMAMI DA İSTİYOR BU 657 DE YARDIMCI HİZMETLİNİN GÖREV TANIMINDA YER ALIP ALMADIĞINI SORACAKTIM CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5591 yazan taner
kardeşim hayırlı olsun önceilklikle.çay demlemek görevin deil amirine duyurusun 657 dmk göre hizmetlinin görev alanı yani özele geliyor cay dağıtma işi.işlerin yoğunluğundan dolayı yamayacagını veya bi bayan caycı tutsunlar öğretmenler kendi aralarında 5,10 lira verip aylk.yada o parayı sana versinler bnde öle yapamam görevim deil dedeim ısrarcıda oldum.ücretini alıp yaparsın.mecburda deilsin kardeşim.,

TİPY2334 yazan: PAPATYA HANIMDAN ACİL CEVAP BEKLİYORUM SİZLERDEN RİCAM KONUNUN HASSASİYETİ BEN DE SİZLER GİBİ YARDIMCI HİZMETLİ OLARAK ÇALIŞIYORUM . TEMİZLİK, FOTOKOPİ, EVRAK İŞLERİYLE UĞRAŞIYORKEN AMİRİM BUNLARIN YANINDA ÇAY DEMLEYİP DAĞITMAMI DA İSTİYOR BU 657 DE YARDIMCI HİZMETLİNİN GÖREV TANIMINDA YER ALIP ALMADIĞINI SORACAKTIM CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TİPY2334

Daha
2 yıl 10 ay önce #5592 yazan papatya
Sayın TİPY2334,

Sorunuza cevap verirken, yorum yapma yerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Yardımcı Hizmetler Sınıfı kapsamında görev yapanların görevlerinin neler olacağına ilişkin hükmünü yazmanın daha uygun olacağını düşündüm.

Kanunun 36 ncı maddesinde yer alan hüküm şöyle: "“Yardımcı hizmetler sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda koruma ve muhafaza hizmetleri gibi anahizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlar …”

Bu hükümde, YHS personelinin "çay demleyip dağıtma" gibi bir görevinin olduğuna ya da bu anlama gelebilecek herhangi bir ifadeye rastlayamadığımı söyleyebilirim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 10 ay önce #5603 yazan TİPY2334
TEŞEKKÜR EDERİM VERDİĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN ALLAH RAZI OLSUN CÜMLENİZDEEN

Daha
2 yıl 10 ay önce #5620 yazan Edirneden
657 sayılı kanunu hazırlayanlar sağolsunlar,ne kadar öte beri iş varsa yardımcı hizmetler sınıfına yüklemişler..

evrak dağıtmak,temizlik yapmak,nöbet tutmak,kalorifer yakmak,bahçe sulamak,ilaçlama yapmak vs vs vs..

fakat bu bölümün altında bir ek madde konmuş..özellikle temizlik işlerinin üçüncü şahıslara yani temizlik şirketi elemanlarına gördürüleceği yazıyor..

eğer çalıştığınız kurumlarda şirket elemanlrı çalışıyorsa ,size her işi yapmanızı isteyen amirinize bunu hatırlatabilirsiniz..

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #5624 yazan TİPY2334
TEŞEKKÜR EDERİM VERDİĞİNİZ BİLGİLER VE TAVSİYELER İÇİN. BEN YÜKSEK LİSANS YAPMAMA RAĞMEN BİZİM KURUMDA TEMİZLİK ŞİRKET ELAMANLARININ YAKLAŞIK %15 İ MASA BAŞINDA ÇALIŞIYOR OLMASI ADAMA KOYUYOR BUNUNLA BİRLİKTE İŞLER YETİŞMEDİĞİ YADA ÇAY GİBİ MUHABBETLER OLDUĞUNDA YETERİ KADAR ELAMAN OLMADIĞINI İFADE EDİYORLAR İŞDE BU ŞEKİLDE ÇİFTE STANDART OLUNCA YAPTIĞINIZ İŞ İYİCE GÖZÜNÜZE BATIYOR:(
PAPATYA HANIM SİZCE BU ADİL BİR DAVRANIŞ MI YADA BU KONU HAKKINDA HUKUKI BİR HAK TALEP EDİLEBİLİRMİ, İKİNCİSİ AMİRİM ÇAY DAĞITMA MEVZUSUNDA KENDISİNE GÖREV TANIMIMDA OLMADIĞINI SÖYLEMEME RAĞMEN BUNU DAYATTIĞI VAKİT NE YAPABİLİRİM B KONU HAKKINDA DA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLAA
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan TİPY2334.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5643 yazan papatya
Sayın TİPY2334,

Belirttiğiniz konu işyerlerinde YHS personeli için sıkıntılı bir durum maalesef. Amire itiraz edilmesi durumunda, amirin bu durum karşısında farklı yollara giderek daha çok iş yaptırması (görev tanımı kapsamında) gibi durumlar da yaşanabilmektedir.

Ancak, memurlar amirlerinden aldıkları emirleri mevzuata aykırı görürse bunu amirine iletir. Amir emrinde ısrar eder ve emrini yazılı olarak tekrar verirse memur emri yerine getirmek zorundadır. Bu durumlarda yazılı olarak verilecek emir üzerine dava açma hakkı doğabileceği gibi, yazılı olsun ya da olmasın verilecek hukuksuz emirler nedeniyle, memur amirini daha üst amirine şikayet edebilir. Bu şikayetin usulüne uygun ve sıralı amirler atlanmadan (şikayet edilen hariç) ve yazılı yapılması gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 10 ay önce #5649 yazan TİPY2334
TEŞEKKÜR EDERİM PAPATYA HANIM HER ŞEY İÇİN SAĞOLUN

Daha
2 yıl 10 ay önce #5678 yazan suskun_61
kardeşim bende teknisyen yardımcısı olarak açalışıyorum emniyette kurumda işçi olduğundan dolayı temizliği işçi yapıyo ben sadece çay demleyip memurlara dağıtıyorum her ne kadar bu işi yapmak istemesemde başka bir iş bana kalmadığı için bu katlanıyorum işçi olmadan öncede tmzlik vs işlerni yapıyodum ekstra olarak ta beyfendilere çay tşıyodum

Sayfa oluşturma zamanı: 0.451 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.