logo yeni

Evet,Sadede Gelelim: Şuandan Sonra Ne Yapmalıyız_?

Daha
3 yıl 2 ay önce #328 yazan NEDVED
Arkadaşlar:

Heyecanımızı hep diri tutmak için, Meclise verilen 2 Kanun Teklifi, 2 Soru Önergesi içim,Sıkıntılarımız-dertlerimiz için artık ne yapmalıyız?

Bölük pörçük olarak hareket etmemeliyiz.Bu forumda konuşmalı-tartışmalı ve öylece harekete geçirmeliyiz.

Birimizin söylediği birşey mantıklaysa, sonuca gitmede ehemmiyet taşıyorsa, beraberce o denilen şeyi yapmalıyız.

Kısaca Önerisi olan tüm arkadaşlardan öneri alalım diyorum.

İlk Öneri Benden olsun:

Diyorum ki topluca bize yapılan haksızlıklar,tutulmayan sözleri,2005 yılında imzalanıp hayata geçirlmeyen mutabakat metni dahil,657'deki YH Sınıfına yalnız uygulanan tezatlıklar için,yeşil pasaport için,Ek gösterge hakkımız da dahil ortak bir metin hazırlayarak OBDUSMAN'a başvuralım.

Ama hepimiz hep birlikte iaadeli taahütlü olarak başvuru yapalım derim. Ne dersiniz?

Başka Önerisi Olanlar lütfen buyursun.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #336 yazan maço
bu dediğin ombudsmansa fena fikir değil bir nevi basın gibi birşey

Daha
3 yıl 2 ay önce #337 yazan eskici_373
NEDVED Kardeşim senin fikrinde çok güzel onuda uyguluyalım ayrıyeten benimde bi kaç fikrim bunlardan bikaçı içinde çalışıyorum.

1- En kısa zamanda meclis açılırken ankarada toplanmamız lazım.

2- Memurlar.nette ki arkadaşları burya çekmemiz lazım

3-Dava açabilirz bu konuda çalışma yapıyorum zaten

4-İmza kampanyasına katılımı sağlamamız lazım gerçekten güzel bir fikir

5-Ben, bu söyleyeceğim şey için çalışıyorum zaten bütün akp teşkiletının il-ilçe -belediye başkanları-milletvekilleri vs.vs kişilere gidip derdimizi anlatıp birer dosya vermnemiz lazım çünkü ben gittim ilçenin belediye başkanına durumu izah ettim bir dosya verdim başkanın bana dediği ali bey ben üstüme düşen görevi yaparım ama sizin organize olup bütün il teşkilatı ve belediye başkanlıklarına gidip konuşmanız gerekir böylece türkiyenin her yerinden teşkilatın kendisinden gelen bir talebi cevapsız bırakmazlar muhalefet milletvekilleri ne kadar doğru olsada verdikleri teklifleri sırf muhalefet olduğu için redderler nitekim dediğide doğru bu güne kadar hiç birini kabul etmediler nacizane fikrim...

Daha
3 yıl 2 ay önce #339 yazan narmenx

eskici_373 yazan: NEDVED Kardeşim senin fikrinde çok güzel onuda uyguluyalım ayrıyeten benimde bi kaç fikrim bunlardan bikaçı içinde çalışıyorum.

3-Dava açabilirz bu konuda çalışma yapıyorum zaten

5-Ben, bu söyleyeceğim şey için çalışıyorum zaten bütün akp teşkiletının il-ilçe -belediye başkanları-milletvekilleri vs.vs kişilere gidip derdimizi anlatıp birer dosya vermnemiz lazım çünkü ben gittim ilçenin belediye başkanına durumu izah ettim bir dosya verdim başkanın bana dediği ali bey ben üstüme düşen görevi yaparım ama sizin organize olup bütün il teşkilatı ve belediye başkanlıklarına gidip konuşmanız gerekir böylece türkiyenin her yerinden teşkilatın kendisinden gelen bir talebi cevapsız bırakmazlar muhalefet milletvekilleri ne kadar doğru olsada verdikleri teklifleri sırf muhalefet olduğu için redderler nitekim dediğide doğru bu güne kadar hiç birini kabul etmediler nacizane fikrim...

Bu konuda Uluslararası Çalışma Örgütü(İLO)ne başvuru yapmakda faydalı olur.İLO sözleşmesine taraf bir ülkeyiz.Ciddi bir kuruluş ve kesinlikle bakış açısı insan haklarına saygılı,eşitlik kavramı ön planda tutan bir örgüt.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #345 yazan alan
uluslararası mecralar cevap ve geridönüşlerde hantaldır ancak dışardan gelebilecek bir uyarı, tavsiye veya istek eminim devlet kurumlarında daha tesirli olur. özetle tepki alttan değil üstten gelmiş olur.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #346 yazan Ferhat_10

eskici_373 yazan: NEDVED Kardeşim senin fikrinde çok güzel onuda uyguluyalım ayrıyeten benimde bi kaç fikrim bunlardan bikaçı içinde çalışıyorum.

1. madden için çok iyi örgütlenme yapmamız gerek. Malesef şuan ki mevcut durumda pek mümkün görünmyor bu. Neden diyecek olursanız 4. maddede de belirttiğin gibi imza kampanyasına katılım sağlanmlalı. Biz şuanda herkezin ulaşabileceği bir şekilde sadece insanların 30 saniyesini isteyerek imza atmaları için ikna edemedik 3 günden beri 190 imza toplayabildik. Kaldı ki insanları bilmem nerelerden ankaraya getirtmek pek zor görünüyo malesef.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Ferhat_10.

Daha
3 yıl 2 ay önce #372 yazan NEDVED
Uluslararası Çalışma Örgütü(İLO)'ya başvuru yapmak çok güzel bir fikir.

Ayrıyetten imza kampanyası da güzel..Bir de bizim meclis açılınca ankarda tolanmamız da şart.bu şekil örgütlenmemizi artırırsak saymız epey artatar kanaatindeyim.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #383 yazan byby
ama nedense bu dediklerimiz hep lafta kalıyor icraat kısmına gelince sayımız maksimum seviyede düşüyor.bu benim içinde geçerli.ümitsizlik mi desek inanmama mı desek bilmiyorum.

Daha
3 yıl 2 ay önce #384 yazan narmenx

byby yazan: ama nedense bu dediklerimiz hep lafta kalıyor icraat kısmına gelince sayımız maksimum seviyede düşüyor.bu benim içinde geçerli.ümitsizlik mi desek inanmama mı desek bilmiyorum.

Ümitsizlik=Acizliktir

Savaş yapılmadan muharebe kazanılmaz arkadaşlar.Bu bizim savaşımızdır,eli kılıç tutan da gelsin,silah tutanda gelsin.İkisini tutamayan varsa cephane taşısın,yani yanımızda olsun yeter.biz herkesin adına kılıcı sallarsın,herkesin adına tetiğe basarız.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #395 yazan eskici_373
Arkadaşlar size demiştim ya belediye başkanıyla görüştüm durumumuzla ilgili bu yazıyı kendisine sundum...

BELEDİYE BAŞKANINA VERİLMEK ÜZERE

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olan ve yaklaşık olarak sayıları (2011) itibari ile 170 bini bulan Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan kamu görevlilerinin bir meslek grubu dur.

2) Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi için ilk olarak 29.08.2005 tarihinde  yapılan Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunda mutabakata varılan 11.Maddenin –(b) bendinde; ’’ Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre diğer hizmet sınıflarına bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması” hususu zapt altına alınmış, ancak bu konuda şu ana kadar bu mutabakat uygulanmamıştır.

3) 2012 sendikalar ile sayın faruk çelik başkanlığında ki toplanan çalışma komisyonunda uzlaşmaya varılan Yardımcı Hizmetler Sınıfına Ek gösterge verilmesi ihususu çin herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

4) Diğer taraftan Başbakanlık Genelgesi 2009/12 de ihtiyacın doğması halinde Görevde Yükselme Sınavı açılması yönünde genelge yayımladığı halde; Adalet Bakanlığı 2010 yılında, MEB 2010 yılında, İçişleri Bakanlığı 2004 yılında, Maliye Bakanlığı 2007 yılında ve Gençlik ve Spor Bakanlığı 2008 yılında, Ulaştırma Bakanlığı 2009 yılında olmak üzere uzun zaman geçmesine rağmen Yardımcı Hizmetler Sınıfının yükselmesi için herhangi bir sınav açmamıştır. Bu çerçevede Görevde Yükselme Sınavlarının yapılması için, ÖSYM sınavı gibi bir sınav takvimi oluşturulamaz mı?

5)Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu görevlilerinin görev tanımında ise; ’’ Yardımcı hizmetler sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlardan 4 üncü maddenin (D) bendinde tanımlananların dışında kalanları kapsar.” denilmektedir.
Oysa artık kamu idareleri hizmet satın alımı yolu ile bu işlerin hepsini taşeron şirketlere gördürmektedir. Bu durumda hem Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu görevlileri pasif bir şekilde bekletilmekte, hem de memur açığını kapatılabilmek için yeni alımlar yapılmaktadır. Bu durum ise, Devlete maliyeti arttırmakta olup, çok düşük verimler alınmasına da neden olmaktadır. Ayrıca Engelli kadrosundan işe giren personeller de bu sınıfa verilerek engellerine bir engel daha katılmaktadır. Ayrıca engelliler konusu gene Başbakanlık 2009/12 genelgesinde yer almaktadır. TEŞEKÜR EDERİM.

Ali AYDEMİR

Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.