logo yeni

Tüm-Bel-Sen'den Destek Sözü

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4167 yazan fatality
Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar,
Perşembe günü Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı, Genel Sekreteri ve Merkez avukatı ile bir araya geldik, durumumuzu detaylı bir şekilde anlattım, genel görüşmede imzalanan mutabakat metni, yapılan ilk toplu sözleşmede Kamu Personeli Danışma Kuruluna havale edilen bizimle alakalı olan meşhur 4. maddeyi, sayın vekillerimizin verdiği soru önergelerini ve mecliste yapılmaya hazırlanan konuşma hakkında uzun uzun konuştuk. Zaten açılacak bir dava vardı, ayrıca her platformda bizden bahsedeceklerine dair bir söz aldım.

Daha da güzel olanı benden tüm Yhs adına özür dilediler, nasıl atladık böyle bir konuyu bu güne kadar nasıl oldu gündemimize girmedi anlamadık ama kabahat bizde sizden özür diliyoruz dediler. Genel başkan ve avukatın direk telefonlarını aldım, hızlı bir şekilde birbirimizle görüşerek çalışmalar yapalım dediler.

Aynı gün kamu personeli danışma kurulu toplantısı vardı, bu konuşmayı daha önce yapsaydık, toplantının olduğu yerde bizi unuttunuz diye bir pankart açardık ufak çaplı bir miting yapardık, geç kalmış değiliz bu konuda çalışmalar yapalım dediler.

En azından görüşmeye gidecekleri her yerde bizden bahsedeceklerini ve verilen sözlerin artık daha fazla uzamadan tutulması gerektiğini anlatacaklarını söylediler.

Şimdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda kayda değer durumları iletmeye devam ederim.

Son olarak avukat ilginç bir şey söyledi, siz memursunuz işçi değilsiniz, ufak temizlik işlerini size yaptırabilirler ama elinize paspas verip kurumun temizlik işlerinde direk görevlendiremezler bu konuda danıştay içtihadı var dedi. O kadar konu arasında tam mevzuyu anlamadım ama bu içtihad da elime ulaşacak, ulaşınca buradan paylaşırım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aliakcil

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 6 gün önce #4185 yazan narmenx
Konu ile ilgili ciddi çalışma yapacaklarsa benimle iletişim kurmalarını sağlar mısın?Ben kendilerini Sayın Mehmet Ali EDİBOĞLU ile bir araya getireyim.BEn de Ankara'ya geçerim.Sayın vekil ile bir akşam yemeğinde toplantı yapabiliriz.Nasıl isterlerse artık.Karşılıklı istişare isterlerse bende konu ile ilgili ciddi çalışmalar mevcut.

fatality yazan: Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar,
Perşembe günü Tüm-Bel-Sen Genel Başkanı, Genel Sekreteri ve Merkez avukatı ile bir araya geldik, durumumuzu detaylı bir şekilde anlattım, genel görüşmede imzalanan mutabakat metni, yapılan ilk toplu sözleşmede Kamu Personeli Danışma Kuruluna havale edilen bizimle alakalı olan meşhur 4. maddeyi, sayın vekillerimizin verdiği soru önergelerini ve mecliste yapılmaya hazırlanan konuşma hakkında uzun uzun konuştuk. Zaten açılacak bir dava vardı, ayrıca her platformda bizden bahsedeceklerine dair bir söz aldım.

Daha da güzel olanı benden tüm Yhs adına özür dilediler, nasıl atladık böyle bir konuyu bu güne kadar nasıl oldu gündemimize girmedi anlamadık ama kabahat bizde sizden özür diliyoruz dediler. Genel başkan ve avukatın direk telefonlarını aldım, hızlı bir şekilde birbirimizle görüşerek çalışmalar yapalım dediler.

Aynı gün kamu personeli danışma kurulu toplantısı vardı, bu konuşmayı daha önce yapsaydık, toplantının olduğu yerde bizi unuttunuz diye bir pankart açardık ufak çaplı bir miting yapardık, geç kalmış değiliz bu konuda çalışmalar yapalım dediler.

En azından görüşmeye gidecekleri her yerde bizden bahsedeceklerini ve verilen sözlerin artık daha fazla uzamadan tutulması gerektiğini anlatacaklarını söylediler.

Şimdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda kayda değer durumları iletmeye devam ederim.

Son olarak avukat ilginç bir şey söyledi, siz memursunuz işçi değilsiniz, ufak temizlik işlerini size yaptırabilirler ama elinize paspas verip kurumun temizlik işlerinde direk görevlendiremezler bu konuda danıştay içtihadı var dedi. O kadar konu arasında tam mevzuyu anlamadım ama bu içtihad da elime ulaşacak, ulaşınca buradan paylaşırım.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 5 gün önce #4192 yazan QIRIX
Fetality,

Emin o güzel işler başarıyorsun.

Tüm-Bel-Sen'in verdiği destek ve her plarformda bizi anlatması, dile getirmesi huzuzu gerçekten kayda değer işlerden.
ayrıca Avukatlakonuştuğun hususa dair danıştay mevzuatı da ayrıca acil ve önemli bir durumu arzetmekte.

Dolayısıyla burda yazacağın danıştay içtihadını özellikle bekliyoruz.

fatality yazan: Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar,

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
3 yıl 5 gün önce #4196 yazan er_en
bunlar güzel gelişmeler arkadaşlar elimizden geldiği kadar daha büyük kitlelere ulaşmalıyız

Daha
3 yıl 4 gün önce #4230 yazan fatality
Kusura bakmayın arkadaşlar sürekli nete giremiyorum, verdiğiniz cevaplara da ayrıca teşekkür ederim. Narmenx özelden telefon numaramı gönderiyorum, iletişime geçelim, onlarlada sizi iletişime geçireyim. Danıştay içtihadı henüz elime ulaşmadı ulaşınca burdan paylaşırım.

Daha
3 yıl 4 gün önce #4239 yazan bapir
GÜZEL KARDEŞİM,YHS 657 SAYILI DEVLET MEMURLAR KANUNU 36 MADDE DANIŞTAY NASIL YOK HÜKMÜNÜ SAYAR ONUN DEDİĞİNE

BAKMA BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİSİ 36 MADDEYİ KALDIRMAKTIR MÜCADELE BUNUN İÇİNDİR BU SON TORBA YASASINDA YHS İSMİ

BİLE GEÇMİYOR YA BİZİ SATTILAR,YADA BİZ GARİBANIZ PARA İSE HESAP AÇSINLAR KİŞİ BAŞI 50 TL VERİRİZ. :sick:

Daha
2 yıl 9 ay önce #6051 yazan fatality
50 kez telefon açtıktan sonra sonunda beklediğim içthadı gönderdiklerini söylediler. Baktım bana söylenen konu ile pek alakalı değil ayrıca içtihad değil... Yine de belki birine faydası dokunur diye burdan paylaşıyorum. Ayrıca zaten bildiğimiz bir şey daha tescillendi, sendikaların yüzümüze karşı söyledikleri ile yaptıkları bir değil. Sendikalar hak arama peşinde filan değil, arkalarında ki kitleyi kullanarak güç ve para peşindeler. Hükümetin zaten yapalım dediği konularda önce çıkıp ahkam kesiyorlar sonra biz yaptık diye reklam yapıyorlar. Şunu anladım ki hiç bir konuyu sendikalar gündeme getirmiyor, gündemde olan konularla sendikalar uğraşıyor. Fakat hakkını teslim etmek lazım bu konuda Kamu-Sen bir miktar ses çıkardı ve en azından kameralar önünde gündeme getirdi. İşine yarayan arkadaş olursa danıştay kararı aşağıda:

"Danıştay 5. Daire 14.05.1998 tarih ve E: 1995/3956, K: 1998/1460 sayılı kararında; “ … 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun "Tesis Edilen Sınıflar" başlığını taşıyan 36. maddesinin VIII. bendinde "Yardımcı Hizmetler Sınıfı, kurumlarda her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma işlerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya yaptırmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ile ilgili hizmetleri yapmak veya kurumlarda, çarşı ve mahallelerde koruma ve muhafaza hizmetleri gibi anahizmetlere yardımcı mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü yardımcı hizmetleri ifa ile görevli bulunanlardan 4. maddesinin (D) bendinde tanımlananların dışında kalanları kapsar..." hükmüne yer verilmiş; aynı Yasanın 4. maddesinin (D) bendinde, işçilerin; memur, sözleşmeli personel ve geçici personel dışında kalan kişiler olduğuna ve bunlar hakkında 657 sayılı Yasa hükümlerinin uygulanamayacağına işaret edilmiştir. Öte yandan, 657 sayılı Yasanın "Sınıflandırma" başlığını taşıyan II. Kısmının "Kadroların tespiti" başlıklı 33. maddesinde yer alan "Kadrosuz memur çalıştırılamaz."; "Kadro cetvelleri" başlığını taşıyan 35. maddesindeki "Her kurum için gerekli kadroların sınıfı, derecesi, ünvanı ve adedi gösterilir." ve 45. maddesinde yer alan "Hiçbir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz." yolundaki hükümler birlikte değerlendirildiğinde, "memurun kendi kadro görevinde çalışmasının" temel ilke olarak kabul edildiğinde kuşkuya yer bulunmamaktadır.

Olayda, ... günlü, ... sayılı Belediye Encümeni kararıyla sınava tabi tutulmaksızın geçici işçi olarak ... tarihinde davalı idarede göreve başlatılan ve ... günlü, ... sayılı Belediye Meclisi kararıyla Yardımcı Hizmetler Sınıfında hizmetli kadrosuna atanan davacının, Devlet memurluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunduğunun görülmesi üzerine 1988 yılında daire içi görevinden alınarak, temizlik işleri, su ve kanalizasyon hizmetlerinde (davalı idarenin savunma dilekçesinde de açıkça belirtildiği gibi) "fiilen işçi olarak" çalıştırıldığı dosyanın incelenmesinden anlaşılmakta ise de; davacının, yukarıda metinleri yazılı Yasa hükümleri karşısında, kapsamında bulunduğu Yardımcı Hizmetler Sınıfında yer almayan bir görevde çalıştırılmasına hukuken olanak bulunmadığı açık olduğu gibi; olayın niteliği dikkate alındığında, davalı idarece tesis edilen ve "davacının temizlik işlerinde çalıştırılmasını" öngören ... günlü, ... sayılı işlemde, yukarıda niteliği açıkça belirtilen geçici görevlendirme müessesesinin koşullarının da mevcut olmadığı görüldüğünden, davacının, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki kadrosuna döndürülmesi için yaptığı başvurunun reddi yolunda tesis edilen işlemde mevzuata ve hukuka uyarlık bulunmamaktadır ... Açıklanan nedenlerle, davacının temyiz isteminin kabulüyle ...İdare Mahkemesinin ... günlü, 1995/328 sayılı kararının 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 49. maddesinin 1/b. fıkrası uyarınca bozulmasına …” karar verilmiştir."

Daha
2 yıl 9 ay önce #6107 yazan bapir
:sick: guzel kardes,ben sahsem adana vekille yuz yuze gorustum,yhs 36 maddeyi icin soyledim bana cevap su boyle ne calisma var,nede gumdemde var chp chpde el atmis dedim chp hersey verir dedi bakmayin birde para kaynagi yok

Daha
2 yıl 9 ay önce #6108 yazan aliakcil
herşeye para var bir tek bize yok. bu hükümet iyice bizi kendinden soğutmaya başladı. resmen ben sizin oyunuzu istemiyorum diyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.415 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.