logo yeni

YARDIMCI HİZMETLERİN KALKMASI İÇİN TBMM KONUŞMASI

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2972 yazan narmenx
Arkadaşlar bizim için gayretlerini esirgemeyen Sayın Vekilimiz Mehmet Ali EDİBOĞLU ve çok değerli danışmanı Nihat Bey bu işin peşini bırakmış değiller.Nihat Bey ile biraz önce yapmış olduğum telefon görüşmesinde;

Muhtemelen önümüzdeki hafta içinde Sayın vekilimiz bu konu için TBMM'de konuşma yapacağı bilgisini aldım.Bu konuşma metninde olacak unsurların neler olacağı ile ilgili metni Nihat Bey hazırlıyor.Ancak farklı bir yorum getirebilecek,şimdiye kadar bilindik şeylerin dışında söyleyecek sözü olan arkadaşlar burada benimle paylaşmasını rica ediyorum.Buradan da Sayın Vekilimize ve Danışmanı Nihat Bey'e sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

Not:Sayın vekil ve Danışmanı memurunyeri.com u tavsiyem üstüne izlemektedir.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan narmenx.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emir
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2974 yazan taner
allahım onlardan binkez razı olsun.inşallah bizler için hayırlı sonuc cıkarda bizlerinde mağduriyeti giderilir.

narmenx yazan: Arkadaşlar bizim için gayretlerini esirgemeyen Sayın Vekilimiz Mehmet Ali EDİBOĞLU ve çok değerli danışmanı Nihat Bey bu işin peşini bırakmış değiller.Nihat Bey ile biraz önce yapmış olduğum telefon görüşmesinde;

Muhtemelen önümüzdeki hafta içinde Sayın vekilimiz bu konu için TBMM'de konuşma yapacağı bilgisini aldım.Bu konuşma metninde olacak unsurların neler olacağı ile ilgili metni Nihat Bey hazırlıyor.Ancak farklı bir yorum getirebilecek,şimdiye kadar bilindik şeylerin dışında söyleyecek sözü olan arkadaşlar burada benimle paylaşmasını rica ediyorum.Buradan da Sayın Vekilimize ve Danışmanı Nihat Bey'e sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan taner.
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2975 yazan narmenx
İnşallah birşeyler olacaktır.Burada arkadaşlardan fikir bekliyorum.çünkü konuşma metninin son şeklini vermek üzere ben de hazırlık yapıyorum.fikir alışverişi yapılması lazım.Bazı şeyleri gözden kaçırmak istemiyorum.

Öncelikle bize söz verilen Mehmet Ali ŞAHİN başkanlığındaki mutabakat metnini hatırlatacağız,657 de bir tek ek göstergesi olmayan ve Devlet Memuru olarak geçmesine rağmen,bir meslek sınıfı olarak kabul edilmemesi ve devletin itibarını düşürdüğü hususunu işleyeceğiz.Alınan hizmet alımları ve bu sebeple kalifiye,kendisini yetiştirmiş kişilerin bu sınıfta kalmasının kariyer ve liyakat ilkelerine ters düştüğünü vurgulayacağız.Ben konuşma metnini de buradan yayınlayacağım.En azından TBMM konuşması izlerken herkesin elinde de konuşma metni olmuş olur......

taner yazan: allahım onlardan binkez razı olsun.inşallah bizler için hayırlı sonuc cıkarda bizlerinde mağduriyeti giderilir.

narmenx yazan: Arkadaşlar bizim için gayretlerini esirgemeyen Sayın Vekilimiz Mehmet Ali EDİBOĞLU ve çok değerli danışmanı Nihat Bey bu işin peşini bırakmış değiller.Nihat Bey ile biraz önce yapmış olduğum telefon görüşmesinde;

Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2977 yazan QIRIX
ALLAH, SAYIN VEKİLİMİZ M.ALİ EDİBOĞLU'NDAN RAZI OLSUN.GERÇEKTEN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ ONUN VE DANIŞMANLARININ.

BENİM,BÜTÜN BUNLARA EK FARKLI ÜÇ ÖNERİM DAHA VAR.

1.CİSİ ŞU KONJEKTÜRDE LİSE VE ALTI O KADAR ÇOK YH SINIFINA MENSUP MEMUR VAR AMA GEL GÖR Kİ BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER MANTIĞIYLA HAYATLARINDAN ŞİKAYETÇİ BİLE OLSALAR TEPKİ VERMEYEN,ŞU FORUMA GİRİP İSYANINI HAYKIRAMAYANLARI BEN ARTIK KAMBUR GÖRÜYORUM.

O KESİM YH SINIFI İÇİNDE MÜCADELE ETMEK İSTEMİYORUM.ONLARIN HAKLARINDA DA HUKUKLARINDA DA İYLEŞME OLSUN DA İSTEMİYORUM.YETER ARTIK YANİ.BAKINIZ EN FAZLA YH SINIFININ OLDUĞU ŞEHİR ANKARA AMA FORUMDA ANKARDAN YAZIŞAN 3 KİŞİ BİLE YOK.OYSA ANKARDA ELİNİ SALLASAN ODACIYA-HİZMETLİYE-HADEMYE ÇARPIYOR.SANIRSAM ZAMANINDA ÇOĞU TORPİLLE İŞE GİRDİKLERİ İÇİN, SERSEFİL VE KORKAK OLARAK YAŞAMAYI İZETTLİ BİR YAŞAMA TERCİH EDİYORLAR.

İŞTE O YÜZDEN YH SINIFI HAKKINDA YAPILACAK HERHANGİ BİR İYLEŞTİRMENİN ÖNLİSANS DA DAHİL ÜSTÜ İÇİN GEÇERLİ OLMASINI İSTİYORUM. ÇÜNKÜ 2004 KPSS DE DAHİL İŞE GİRENLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KPSS İLE ATANMIŞLARDIR.DOLAYISYLA BU KİŞİLERİN O ZAMANKİ MEZUNUYET ATANMA DURUMLARI LİSE DÜZEYİNDE OLSA BİLE BU 9 YILDA MUHAKKAK 2 YILLIK ÖNLİSANS MEZUNU OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYOR VE SINAVSIZ BİRKEREYE MAHSUS GİH SINIFINA ALINMA ŞARTININ ÖNLİSANS da dahil VE üSTÜ YH SINIFINI KAPSAMASINI İSTİYORUM.

****Hem bu şekilde önlisans ve üstü yardımcı hizmetler sınıfı memurlarının sayısı daha az ve gerçkte şuanki konjektürde de bu sayıca az olan yh sınıfı personelinde gih sınıfına alınması daha basit-sorunsuz-tepkisiz olur Akparti hükümeti için,kimse bu duruma karşıda çıkmaz-itiraz da etmez kanaatindeyim.Ayrıca önlisans da dahil ve üstü yh sınıfı gerçekten gih-th sınıfına geçmeyi hakediyor. :cheer: ****

2. TEKLİFİM SAYIN VEKİLİMİZ BİZLER İÇİN MECLİSTE KONUŞMA YAPACAĞI GÜN, BİZDE MECLİS LOCASINDA KONUŞMAYI İZLEMELİ DESTEK VERMELİYİZ. AYNI ZAMANDA VEKİLİMİZ KONUŞMA SONRASINDA MECLİSTE BASIN MENSUPLARI İLEDE BASIN AÇIKLAMASI YAPMALI BU AÇIKLAMA YAPILIRKEN BİZDE ETRAFINDA OLMALIYIZ.

3. TEKLİFİM SAYIN VEKİLİMİZDEN,BİZLER İÇİN-BULUNDUĞUMUZ HAL İÇİN-YAŞADIĞIMIZ SIKINTI VE TÜKENMİŞLİKLER İÇİN BAŞBAKANDAN RANDEVU TALEP ETMESİNİ VE SIKINTILARIMIZI KENDİSİNE İLETMESİNİ İSTİYORUZ.

[/u]

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan QIRIX. Sebep: olmalı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: başkasın, ank
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2981 yazan YK.05
arkadaşlar yh veya teknisyen yardımcısı kadrosunda engelli personel alımı olmuştur.engelliler bu kadroya uygun değildirler.bu kadronun kaldırılması.engelli arkadaşlarımızın daha rahat çalışabilmesi için gereklidir.saygılarımlaaaa
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: melitalı44
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2983 yazan narmenx
Arkadaşlar zaten şu bilinmelidir ki,bu sınıfın hepsini GİH sınıfına almazlar.Bu yüzden Lise ve üstü olanların GİH sınıfına geçişini,altı olanların ise ek gösterge konusu işlenecektir.Engelli kardeşlerimiz için önergede de belirtmiştik,konuşma metninde de muhtemelen olacaktır.

Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2987 yazan esesli
evet arkadaşlar dedikleri gibi önce şube müd. görevde yükselme sınavı acılmış durumda inşallah sıra bizede gelecek.
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2990 yazan narmenx
Konularına uygun platformlara yorumlarınızın yazılması ilgili arkadaşlar tarafından daha görülür durumda olacaktır,zira şuanda konumuz geneli ilgilendiren bir durum olup,fikirlerin paylaşılması çok önemlidir.

esesli yazan: evet arkadaşlar dedikleri gibi önce şube müd. görevde yükselme sınavı acılmış durumda inşallah sıra bizede gelecek.

Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2991 yazan esesli
yani yorum yapmayalım mı sayın narmex
Konu kilitlendi.
Daha
3 yıl 1 ay önce #2993 yazan fatality
Farklı mı olur bilmimyorum ama "Yardımcı Hizmetler Sınıfı, futbol baronları ve banka lobilerinin istediği her kanunu bir gecede geçirebilen hükümetten yeni bir şey değil sadece vermiş olduğunuz sözü tutmanızı bekliyor, seslerini duyurabilmek için illa bir yerleri işgal etmeleri molotof kokteyli mi atmaları gerekiyor? Kimse için değilse bile kendi başınızı dik tutabilmek için verdiğiniz sözü tutun!" denilse yüzlerine karşı, renkleri ne olur merak ediyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: başkasın, emir
Konu kilitlendi.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.479 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.