logo yeni

Kadro derecesi ve maas derecesi

Daha
3 ay 1 hafta önce #14429 yazan sonersnr
06.06.2004 tarihinde liseden mezun oldum. 2013 nisan ayinda yhs olarak atandim.su andaki derecem 11/3 bu sene lisans egitimi tamamladim derecem kaca duser. ayrica kadro derem 10 olarak gozukuyor. Ne gibi avantajlar saglayacagi konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 1 hafta önce #14430 yazan papatya
Sayın SONER,
Lisans mezuniyeti sonrası intibakınız yapıldığında 11/3 olan kazanılmış hak aylığı seviyeniz 8/1'e yükselir. Kadro dereceniz de yükseltilir. Maaşınızda 6 TL kadar artış olur. 2017 yılı Nisan ayında da 8/2 olursunuz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 ay 1 hafta önce #14431 yazan eksedra
slm papatya hanım,,,,

ben 05.01.2012 yılında kültür bakanlığında müze araştırmacısı olarak işe başladım. daha oncesinde 1022 gün ücretli öğretmenlik, kısa dönem askerlik . ve belediyede sözleşmeli olarak 157 gün çalıştım . geçen yıl bir derece ile 6/3 ü oldum .

şu anda benim 8 yıllık hizmetim ne zaman dolacak .ve ben kurumumdan torba kadro ile 3/1 ne atana bilirmiyim .bunun maaşımda etkisi ne olur cvb için şimdiden tşk ederim

Daha
3 ay 1 hafta önce #14432 yazan papatya
Sayın EKSEDRA,

Torba kadroya atamada (657 sayılı Kanunun 68/B maddesi kapsamında atama) aranan hizmet süresinin hesabında, kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun geçmiş tüm hizmet süreleri ile askerlik süresinin tamamı değerlendirilmektedir.

Verdiğiniz bilgilere göre, torba kadroya atama bakımından 8 yıldan fazla hizmetiniz olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle 3 veya 4 üncü dereceli bir kadroya, ilgili kadro için aranan diğer şartları taşıyor olmanız durumunda kurumunuzun takdiri ile atanabilirsiniz. Ancak, kurumunuz sizi torba kadroya atamak zorunda değildir.

Kazanılmış hak aylığı bakımından 6/3'te iken torba kadrodan yararlanarak 3 üncü derece Müze Araştırmacısı kadrosuna atanmanız durumunda aylık net maaşınız (2016 yılı ikinci altı aylık döneminde ve %15 gelir vergisi diliminde) 262 TL artış gösterebilecektir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: eksedra

Daha
3 ay 1 hafta önce #14433 yazan eksedra
papatya hanım cvb için teşekkür ederim.

küçük bi hata yapmışım sözleşmeli olarak çalıştığım gün kısmını ikli defa hesaba katmışım . yanı sigortalı günlerimde 157 gün sözleşmeli belediyede çalıştığım günleri zaten 1022 gün içerisinde zaten hesaba katmış vaziyetteyim

bu yeni bilgiler işiğinda 1002 gün ücretli öğretmenlik 6 ay kısa dönem ve 05.01.2012 tarihinden beri müze araştırmacı kadrosu ile beraber benim 8 yıllık hızmetin dolmasına az bir vakit var . bu yıl hesaplamasında bir yıl 365 gün olarak mı hesaplanıyor. ve mümkünse tam olarak hak ettiğim tarih hangi güne denk geliyor , çünkü dilekçe ile hemen başvuru yapmak istıyorum .

Daha
3 ay 1 hafta önce #14434 yazan papatya
Sayın EKSEDRA,

1002 gün kamuda sigortalı hizmet ve 6 ay askerlik süresinin yanı sıra 5.1.2012 tarihinden beri memuriyette olduğunuz bilgisine göre, 8 yıllık süreyi 23 Eylül 2016 tarihinde tamamlayacağınız anlaşılıyor.
Sigortalı süreler hesaplanırken 1 ay 30 gün ve 1 yıl 360 güne isabet etmektedir.

Daha
3 ay 1 hafta önce #14436 yazan sonersnr
Merhaba Papatya Hanım. Ayrıca bir şey sormak istiyorum. 3.Dönem Toplu Sözleşme 28.Md.Uyarınca 1 Derece Yükseltilmesi (15.01.2016)" yapılmıştı ve aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyla, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler. Buna istinaden güncel derece ve kademem 7/1 olmaz mı?

Daha
3 ay 1 hafta önce - 3 ay 1 hafta önce #14438 yazan papatya
Sayın SONER,
Benim belirtiğim husus genel duruma ilişkin. Ancak, çeşitli düzenlemeler gereği alınan ilave derece ve kademeler varsa, bunların da intibak ile ulaşılan seviyeye eklenmesi gerekecektir. Yani söz konusu ilave 1 dereceyi de intibak sonrası ulaşacağınız 8/1'e ilave ederek 7/1'e ulaşırsınız. 7 nci derecede olmanız durumunda 13/1'deki durumunuza göre aylık net maaşınız 104 TL artar.

Son Düzenleme: 3 ay 1 hafta önce yazan papatya.

Daha
3 ay 1 hafta önce #14439 yazan sonersnr
Teşekkürler Papatya Hanım.

Daha
2 ay 2 hafta önce #14551 yazan sonersnr
Merhaba Papatya Hanım;

Ağustos ayında lisans eğitimimi tamamladım ve birkaç gün önce 7/1 olarak yeni terfim geldi. Sorum ise kadro derecem 10 olarak gözükmektedir. Kadro derecesi ile maaş derecesinin farkı nedir?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.