logo yeni

ULUSLARARASI İLİŞKİLER MEZUNLARI HAKKINDA

Daha
3 yıl 2 ay önce #1347 yazan Mado4646
657 kadrolu YARDIMCI HİZMETLER SINIFINDA MEB'te görev yapıyorum. 4. sınıf uluslararası ilişkiler okuyorum haziranda mezun olacağım. bundan sonraki KPSS LİSANS ALAN sınavlarına girebilir miyim ve uluslararası ilişkiler için iş alanı nedir. eğer iyi bir puan alırsam burada ben kurum değiştirebilir miyim. bigi paylaşımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Gerçek dost; Düştüğünde sana yardım eden değil, Seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1350 yazan lazslo
Uluslararası ilişkiler bölümü temel olarak dışişleri bakanlığına eleman yetiştirir. Özelliklede meslek memuru ve ihtisas memuru yetiştirir. Bu mesleklerde diplomatlara eleman yetiştirir.

Ayrıca diğer a grubu kadroların yani kariyer mesleklerin bir çoğu uluslararası ilişkiler mezunu öğrencileri sınavlara almaktadır.

b grubu kadrolarda ise özel bir okul mezuniyeti istemeyen tüm kadrolara başvurabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mado4646

Daha
3 yıl 2 ay önce #1356 yazan feylesof
Yalnız meslek memurluğu iyi torpil istiyor diye biliyorum, gerçi diğer kariyerlerde öyle...

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1359 yazan Mado4646
BEN ŞİMDİ KADROLUYUM sınava girsem muvafakatname falan olacak mı yeni bir kuruma atanırsam yoksa istifa mı etmeliyim ?

Gerçek dost; Düştüğünde sana yardım eden değil, Seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1369 yazan Edirneden

Mado4646 yazan: BEN ŞİMDİ KADROLUYUM sınava girsem muvafakatname falan olacak mı yeni bir kuruma atanırsam yoksa istifa mı etmeliyim ?

her iki şekilde de gidebilirsin..

kurumda çalışmaya devam ederken sınava girip kazanırsan kurumundan muvafakat alman lazım..vermek zorundalar kanunen yerleştiğin yeni kadronun derecesi konumu senden yüksek ise muvafakat vermek zorundalar..eğer vermezlerse idare mahkemesine dava açar kazanırsın..

diğer seçenek istifa etmek..yalnız istifa ettikten sonra 6 ay beklemen lazım..6 ay boşta kalmayı göze alıyorsan sorun yok..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1401 yazan Mado4646
anladım. benim yerleşebileceğim bölümler neler peki yani uluslararası ilişkiler KPSS P kaça girmeli ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1406 yazan birgul
Bu tür bölümlerden mezun olanların girebileceği çok sınav var. Uzmanlıklar, müfettişlikler, idari yargı hakimliği, sayıştay denetçiliği, dışişleri memurlukları, denetçilik, kontrolörlük, denetmenlik, aktüerlik, murakıplık ve daha pek çok meslek için açılan sınavlarda bu bölümden mezun olanların da sınava girebileceği genellikle belirtiliyor.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1446 yazan metinc

Mado4646 yazan: anladım. benim yerleşebileceğim bölümler neler peki yani uluslararası ilişkiler KPSS P kaça girmeli ?

Sınav ilanlarına bakman lazım orada hangi kpss puanlarına ihtiyaç duyulduğu yazıyor ve bu puanlar kurumdan kuruma değişiyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.415 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.