logo yeni

YHSİ MEMURUN OKULDA EK DERSE GİRMESİ MÜMKÜN MÜ

Daha
3 yıl 2 ay önce #1268 yazan Mado4646
ARKADAŞLAR BEN OKULDA YHS' DA MEMUR OLARAK ÇALIŞIYORUM. BEN DE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER GİBİ EK DERSE GİREBİLİR MİYİM ?

Gerçek dost; Düştüğünde sana yardım eden değil, Seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1272 yazan mithat
Konu hakkında detaylı açıklamaların yer aldığı Danıştay'ın bir Kararı, memurunyeri.com'da yer almaktadır. Bu Karardan yararlanılabilir.
Karar

Daha
3 yıl 2 ay önce #1274 yazan birgul
Derslere girecek kişilerin eğitimcilik eğitimi almış olmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1281 yazan Mado4646
kararda tam bir netlik yoktur pratik bilgi aktarırsanız sevinirim.

Gerçek dost; Düştüğünde sana yardım eden değil, Seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Mado4646.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1283 yazan mithat
"Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim okulu 6, 7 ve 8 inci sınıflarında, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate, kadar ek ders görevi verilebilir.

b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir. " şeklinde hükümden söz edilerek karar verilmiş.
Kararın tümünden anladığım; ihtiyaç haline resmi görevi olan ya da olmayan kişilere ders görevi verilebileceği, ancak bu yola gidilirken seçilecek kişilerin verilecek ders ile alakalı eğitim ya da görevinin olması şartının aranması gerekeceği.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mado4646

Daha
3 yıl 2 ay önce #1285 yazan Mado4646
teşekkürler.

Daha
3 yıl 4 hafta önce #3329 yazan T.Y
KARDEŞİM HZİMETLİYİ ADAM YERİNE KOYANMI VARDA SEN EK DERSE GİRİYON HA ANCAK SINIFI SÜPÜRMEYE GİRERSİN

Sayfa oluşturma zamanı: 0.420 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.