logo yeni

Kimler Destek Olabilir

Daha
3 yıl 2 ay önce #961 yazan fatality
Arkadaşlar hepinize selamlar,
Bir kaç gün sonra bir avukatla görüşme yapacağım.
Yhs sınıfının kaldırılmasını hukuk yoluyla sağlayamayacağımızı biliyoruz ama özellikle şu ek gösterge konusunda hukuksal mücadele vermeyi düşünüyorum.
Bu konuda maddi desteğe ihtiyaç olabilir. Gerçi 50 kişi olsak kişi başı 10 lirayı geçmez ama tek başıma altından kalkamayabilirim.
Bu konuda destek olacak arkadaşlar bu başlık altında kendilerini belirtsin. Avukatla görüştükten sonra izleyeceğimiz yolu ve yaklaşık maliyeti burada konuşuruz ve birbirimize telefon numaralarımızı vererek irtibata geçeriz.
Yada benim tanıdık iyi bir avukatım var diyen varsa bu işi organize edebilir ve şu anda istediğim desteği o arkadaşa sağlayabiliriz.
Sonuçta iç hukukla olan mücadelenin sonu anayasa mahkemesi ve biz oraya varırsak bu işi kopartabiliriz diye düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #964 yazan birgul
Anayasa Mahkemesine gitme işi zorlu ve uzun bir süreç. Ayrıca dava açılıp tüm aşamalarda kabul edilse yhs ek göstergesi düzenlenmemiş olan ek gösterge cetvelinin iptali ile sonuçlanır en fazla. Yani yhs ye mahkeme ek gösterge vermez. Meclis yeniden kanun çıkaracak ve çıkaracağı kanunda yhs ye yine yer vermeyebilir.
En kolayı, Bakanlar kurulunun yhs unvanlarını gih yapması.

Daha
3 yıl 2 ay önce #970 yazan Edirneden

fatality yazan: Arkadaşlar hepinize selamlar,
Bir kaç gün sonra bir avukatla görüşme yapacağım.
Yhs sınıfının kaldırılmasını hukuk yoluyla sağlayamayacağımızı biliyoruz ama özellikle şu ek gösterge konusunda hukuksal mücadele vermeyi düşünüyorum.
Bu konuda maddi desteğe ihtiyaç olabilir. Gerçi 50 kişi olsak kişi başı 10 lirayı geçmez ama tek başıma altından kalkamayabilirim.
Bu konuda destek olacak arkadaşlar bu başlık altında kendilerini belirtsin. Avukatla görüştükten sonra izleyeceğimiz yolu ve yaklaşık maliyeti burada konuşuruz ve birbirimize telefon numaralarımızı vererek irtibata geçeriz.
Yada benim tanıdık iyi bir avukatım var diyen varsa bu işi organize edebilir ve şu anda istediğim desteği o arkadaşa sağlayabiliriz.
Sonuçta iç hukukla olan mücadelenin sonu anayasa mahkemesi ve biz oraya varırsak bu işi kopartabiliriz diye düşünüyorum.

ben elimden gelen desteği varmeye hazırım..

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #981 yazan arsahmet
bende destek oluyorum kardesim hukuken haklıyız sadece hakkımızı aramıyoruz konunun özeti bu
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan narmenx.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1008 yazan er_en
benden de tam destek

Daha
3 yıl 2 ay önce #1011 yazan erhan
yanınızdayız.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1034 yazan QIRIX
MADDİ VE MANEVİ HER TÜRLÜ DESTEĞE VARIM.

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1035 yazan başkasın
yani destek olunur ama bence bu çokta önemli degil eforumuzu bu yönde degilde bu sınıftan çıkmak için sarfedelim..ek göstergeyi aldık diyelim ezilme,çay paspas herşey oldugu gibi devam edecek bizim çalışma şartlarımızın düzenlenmesi öncelik olmalı ....ama bukonuda bişey yapılacaksa yine bendende tam destek

Daha
3 yıl 2 ay önce #1037 yazan kemal cebi
Ben YH değilim ama bence en mantıklı olanı birgul söylemiş. Bir avukatın size hiç bir faydası olmaz çünkü onun yapabileceği en fazla sizinle ilgili hükümleri anayasa mahkemesine taşımak vs. olabilir. Bu süreç baya uzun sürer ve başarılı olsa ve anayasa mahkemesi iptal etse bile bir anlamı yok cünkü aynı hükümler tekrar kanunlaşır meclisten çıkar o yüzden bence enerjinizi sendikalara yada meclis açılınca milletvekillerine yoğunlaştırarak istediğiniz yönde hukuki kanuni değişiklik yapılmasını sağlamaya çalışın.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1040 yazan Edirneden
Tabi ki önemli olan bu sınıfın getirdiği ezilmişlikten kurtulup adam gibi çalışma şartlarına kavuşabilmek..

mezun olduğumuz alanlarda devlete hizmet verebilmek..

maduriyetimiz meclise taşındı..

hemen hemen her internet sitesinde bunları yazıyoruz..

çeşitli kurumlara faxlar çekildi,emailler gönderildi..

toplu sözleşme görüşmeleri sırasında kamu sen in talepleri içersinde de vardık..

o platformda da öyle yada böyle yer aldık..

bence maduriyetimizin hiç olmazsa bir kısmı yargıya taşnmalı..

yürümekte olduğumuz yolun yargı ayağı da olmalı..

diyelimki meclisten bizlerle ilgili hayırlı bir haber çıktı..

o zaman zaten davamızın bir hükmü kalmaz..

ama tersini de düşünelim..meclisten bişey elde edemezsek elimizde sürdürmekte olduğumuz bir dava olur..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.393 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.