logo yeni

ek gösterge

Daha
1 yıl 11 ay önce #10062 yazan chosenboy
arkadaşlar yardımcı hizmetlerin ek göstergesinin olmaması eşitliğe aykırı değil mi? bu konuda dava açılsa kazanılmaz mı ? bu konuda bilgisi olan var mı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #10064 yazan osman1
Bence büyük bir haksızlık var. Eşitliğe aykırı bu durumu idareciler çözmüyorsa (yasa çıkararak), anayasa mahkemesine gidilmesi gerekir herhalde. Başka yolu yok. Bu konuda memurunyeri.com'da rastladığım bir yazıyı paylaşayım sizinle. YAZI

Daha
1 yıl 11 ay önce #10065 yazan chosenboy
teşekkürler osman arkadaşım ben bu konun takipçisi olacağım ankarda da çalışıyorum birkaç yere mesaj attım gerekirse kendim mahkemeye vereceğim böyle bir saçmalık olamaz..

Daha
1 yıl 11 ay önce #10066 yazan scandisk
anayasa mahkemesine bireysel başvuru kapsamında başvuru yapılabilir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10067 yazan chosenboy
bu konuda hiç mahkemeye başvuran oldu mu ? acaba bilgisi olan (papatya hanım) ?

Daha
1 yıl 11 ay önce #10069 yazan papatya

chosenboy yazan: bu konuda hiç mahkemeye başvuran oldu mu ? acaba bilgisi olan (papatya hanım) ?

Sayın CHOSENBOY,
Bu konuda dava açılıp açılmadığı konusunda bilgim yok. Dava yoluyla konuya çözüm aranacaksa, konunun bir şekilde Anayasa Mahkemesine taşınması gerekir. Örneğin, ek göstergeden yararlanmak için kurumuna başvuruda bulunan bir YHS personeli, kurumundan alacağı red cevabı üzerine idare mahkemesine dava açarak ek ödeme konusunda Anayasaya aykırılık iddiasında da bulunabilir. Bu talebin Mahkeme tarafından ciddi bulunması durumunda 657 sayılı Kanun eki ek gösterge cetvelinin Anayasaya aykırı düzenlendiği için iptali konusu Anayasa Mahkemesine intikal ettirilebilir. Anayasa Mahkemesi de yapacağı değerlendirmede, YHS personeli için ek gösterge belirlenmemiş olmasından hareketle, YHS personelini de kapsayacak şekilde düzenleme yapılması için Ek Gösterge Cetvelini iptal edebilir. Böyle bir süreç gerçekleşirse, çıkarılacak bir kanunla ek gösterge cetveli yeniden belirlenir ve bu cetvelde YHS personeli de yer alabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 11 ay önce #10072 yazan chosenboy
teşekkürler papatya hanımm..

Daha
1 yıl 10 ay önce #10187 yazan chosenboy
papatya hanım,

bazı kamu kurumlarında memurların bilgisayar işletmenliği kadrosuna sınavsız atamaları yapılıyor.Bu atamanın yasal dayanağı nedir bilginiz var mı ?
bu na istinaden hizmetli personelde teknisyen yardımcısı pozisyonuna sınavsız atanabilir mi ?(ikisi de yardımcı hizmetler sınıfı)

Daha
1 yıl 10 ay önce #10189 yazan papatya

chosenboy yazan: papatya hanım,

bazı kamu kurumlarında memurların bilgisayar işletmenliği kadrosuna sınavsız atamaları yapılıyor.Bu atamanın yasal dayanağı nedir bilginiz var mı ?
bu na istinaden hizmetli personelde teknisyen yardımcısı pozisyonuna sınavsız atanabilir mi ?(ikisi de yardımcı hizmetler sınıfı)

Sayın CHOSENBOY,
Görevde yükselme yönetmelikleri çerçevesinde; aynı hizmet grubunda kalmak kaydıyla, atanılacak kadronun gerektirdiği genel ve özel şartları taşıyanlar aynı düzey unvana veya bu unvanın bulunduğu aynı alt gruptaki diğer unvanlara sınavsız naklen atanmaları mümkündür.

Bu çerçevede, yardımcı Hizmetler Sınıfıda yer alan hizmetli kadrosundan teknisyen yardımcısı kadrosuna sınavsız atanmak mümkündür. Ancak, bu konuda kurumunuzun takdir hakkı söz konusudur.

Öte yandan, bilgisayar işletmeni kadrosuna görevde yükselme yönetmeliği çerçevesinde, aynı alt grup içerisindeki ya da daha üst gruplardaki unvanlardan naklen atanma yapılmış olunması mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10190 yazan chosenboy
papatya hanım yasal dayanak konusunda yardımcı olabilir misiniz ? ben araştırdım bu konuda bilgi bulamadım.(yönetmelik.vb.) emsal gösterbileceğim bir uygulama var mıdır?
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan chosenboy.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.377 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.